Wyciśnij piankę na lustro. TikToker pokazał genialny trik, który sprawdzi się w każdej łazience

TikToker zaskoczył wiele osób! Wycisnął piankę na lustro, a to, co zdarzyło się potem, wzbudziło jeszcze większe zdziwienie obserwujących. Można to wnioskować po komentarzach pod postem. Dlaczego to zrobił? To świetny domowy trik!

Ten problem przytrafia się każdemu, kto ma lustro w łazience. Warto wówczas sięgnąć po piankę i wycisnąć odrobinę na lustro. To znacznie ułatwi życie.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego lustro w łazience paruje? Przyczyny są bardzo konkretne

Każde lustro może parować, jednak lustro w łazience przez częstą wilgoć i wysokie temperatury paruje o wiele częściej. Dzieje się tak, ponieważ myjąc się w ciepłej wodzie, ta paruje, a stworzona para wodna osadza się m.in. na lustrze. Jeśli masz w łazience okno, możesz je delikatnie uchylić podczas mycia, aby zniwelować mocne zaparowanie lustra. Uchylanie okna, wietrzenie łazienki wentylatorem czy po prostu otwieranie drzwi co jakiś czas jest bardzo ważne, aby nie powstawał grzyb na ścianach.

Co na zaparowane lustro? Tiktoker przedstawia świetny trik

Zaparowane lustro w łazience może stać się przeszłością, jeśli wypróbujesz tego domowego sposobu! Jeden z użytkowników na TikToku pokazał ciekawe rozwiązanie na zaparowane lustro. Mowa oczywiście o piance do golenia, która sprawia, że lustro nawet przy bardzo gorących kąpielach nie zaparuje, a po umyciu będzie można swobodnie przejrzeć się w lustrze. Pianką do golenia spryskaj lustro i wypoleruj całość bawełnianą szmatką lub mikrofibrą. Efekty z pewnością będą spektakularne!

Ocet na walkę z zaparowanym lustrem! Wypróbuj ten banalny trik

Jeśli nie masz akurat pianki do golenia, możesz wykorzystać ocet na zaparowane lustro w łazience. Letnią wodę z octem wymieszaj w równych proporcjach, a następnie umyj lustro roztworem. Całość wytrzyj na sucho np. ręcznikiem papierowym. 

Więcej o: