Jak uniknąć korków na Zakopiance? O tym kierowcy powinni wiedzieć przed udaniem się w podróż

Tatry to bez wątpienia jedno z najczęściej odwiedzanych miejsc przez turystów podczas ferii zimowych. Niestety często, zanim będziemy mieli okazję podziwiać niesamowite widoki, musimy spędzić nawet kilka godzin w korku. Jak tego uniknąć? Podpowiadamy!

Zakopane przyciąga turystów jak magnes i nawet wizja spędzania w korku wielu minut nie odstrasza spragnionych górskich wędrówek odwiedzających. Czy faktycznie wizytę w Tatrach muszą poprzedzać godziny spędzone za kierownicą auta? Nie koniecznie. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wał fenowy, niezwykłe zjawisko nad Tatrami

Jak uniknąć stania w korku na Zakopiance? Odkryj inne drogi prowadzące do celu 

Zanim wsiądziesz do samochodu i udasz się do Zakopanego, zaplanuj swoją trasę. Warto sprawdzić jakie drogi możesz wybrać, aby dostrzec na miejsce szybko i bez korków. W okolicach Zakopanego jest kilka miejsc, w których często tworzą się korki, jednym z nich jest most w Białym Dunajcu. Można go ominąć, skręcając w Nowym Targu w drogę krajową nr 49. Dzięki temu dojedziesz do Zakopanego, omijając część drogi krajowej nr 47. 

Korki na Zakopiance. Kiedy jechać, aby w nim nie stać? 

Największe korki na Zakopiance tworzą się przed południem oraz w południe. Choć podczas urlopu lubimy sobie dłużej pospać, jednak tym razem nie będzie się to opłacać. Jeśli chcesz szybko dotrzeć do tatrzańskich atrakcji lub wybrać się nie szlak, to warto wstać rano, kiedy na drogach nie pojawi się jeszcze wielu kierowców

To rozwiąże problem parkowania i korków? Zostaw samochód pod hotelem

Podczas wypoczynku w tatrach warto odpocząć także od samochodu i przemieszczać się środkami transportu miejskiego. Bez problemu dotrzesz nim do turystycznych atrakcji, a do tego zaoszczędzisz czas oraz pieniądze. Co więcej, wpłynie to na zmniejszenie ruchu samochodowego.

Więcej o: