Jak odstraszyć szczury? Pułapki to niejedyny sposób! Charakterystyczny zapach szybko je przegoni

Szczury to szkodniki o wyjątkowo niechlubnej renomie, które często szukają schronienia w naszych domach. Jak się ich pozbyć? Na szczęście trutka na szczury nie będzie już więcej potrzebna. Okazuje się, że wyjątkowo lubiany przez ludzi owoc, to genialny odstraszacz na szczury! Podpowiadamy, jak w humanitarny sposób pozbyć się gryzoni.

Wizyta szczurów w naszym domu to prawdopodobnie jeden z najgorszych scenariuszy, jaki można sobie wyobrazić. Gryzonie potrafią przenosić różne choroby, zanieczyszczać żywność oraz uszkadzać instalację elektryczną, co może doprowadzić do niebezpiecznych dla nas sytuacji. Dlatego też warto poznać kilka skutecznych sposobów na pozbycie się ich z naszego otoczenia. Wystarczy zastosować jeden z domowych trików, a problem zniknie!

Zobacz wideo Domowe sposoby na przeziębienie

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak pozbyć się szczurów? Domowy odstraszacz na gryzonie 

Skutecznym i bezpiecznym sposobem na inwazję szczurów jest cytryna! Mimo że jest uwielbiana przez ludzi, jej zapach skutecznie odstrasza gryzonie. Wystarczy, że przekroisz kilka cytryn na pół i rozłożysz je w miejscach, w których prawdopodobnie przebywają szczury. Gdy tylko poczują ten zapach, natychmiast uciekną! Jeśli posiadasz piwnicę lub spiżarnię, tam również umieść kawałki owoców, gdyż są to najczęściej wybierane przez nie miejsca.

Inne sposoby na walkę ze szczurami. Popularne są pułapki 

Najlepszym sposobem na walkę z gryzoniami, jest zapobieganie ich pojawieniu się. Warto pamiętać, aby wszelkie zapasy żywnościowe były dokładnie zabezpieczone i szczelnie zamknięte. Jeśli jednak podejrzewamy obecność niechcianego gościa, możemy sięgnąć po pułapkę na szczury. Nie zawsze jednak jest to humanitarne i zdecydowanie lepiej wypłoszyć je za pomocą nieprzyjemnych dla nich zapachów. Te szkodniki są szczególnie wrażliwe na charakterystyczną woń niektórych ziół oraz przypraw. Wśród nich znajduje się między innymi: 

  • rumianek, 
  • dzika mięta,
  • wilczomlecz, 
  • goździki
  • pieprz cayenne. 

Wspomniane produkty należy rozsypać w pobliżu wszelkich domowych zakamarków, a wydobywający się z nich zapach skutecznie odstraszy szczury i pozwoli ci spać spokojnie!

Więcej o: