Ten produkt kosztuje grosze! Jest w niemal każdym domu i błyskawicznie usuwa brud

Rezygnacja z silnych detergentów w plastikowych opakowaniach to coraz częstsze zjawisko. Ty również chcesz iść z duchem eko? Nie wiesz, jak samemu stworzyć domowe środki do czyszczenia? Wystarczy jeden produkt, a sprzątanie będzie proste, jak nigdy wcześniej!

Dla większości cytryna kojarzona jest z charakterystycznym zapachem i kwaśnym smakiem, które mają swoje zastosowanie w kuchni. Okazuje się jednak, że można ją wykorzystać w całkiem innym celu. Dzięki niej możesz poradzić sobie nawet z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami, gdyż doskonale sprawdzi się podczas czyszczenia różnych powierzchni. Sprawdź, jak najlepiej wykorzystać sok z cytryny. 

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak samemu stworzyć środek do czyszczenia? Sok z cytryny to genialny odkamieniacz

Kamień na kranie to niezwykle uciążliwy problem, z którym borykają się praktycznie wszyscy. Sklepowe detergenty często potrafią być szkodliwe dla naszego zdrowia i kosztują niemałe pieniądze. W tym przypadku zbawienny może okazać się właśnie sok z cytryny! Wystarczy wykonać zaledwie kilka kroków: 

  • wyciśnij sporą ilość soku z cytryny,
  • wlej go do balonika lub specjalnej nakładki, 
  • balonik naciągnij na kran i zostaw na całą noc,
  • rano zdejmij balon i wyczyść gąbką pozostałości po kamieniu. 

Jak prać ręczniki: W ilu stopniach prać ręcznikiJak prać ręczniki: W ilu stopniach prać ręczniki, aby były miękkie?

Brzydki zapach w mikrofalówce? Dla cytryny to żaden problem

Mikrofalówka stanowi wyposażenie niemalże każdej kuchni i dzięki swojej wielofunkcyjności jest niezwykle często używana. Niestety jej minusem jest to, że bardzo szybko przejmuje zapachy z przeróżnych dań. Nie wiesz, jak pozbyć się nieprzyjemnej woni? Jest na to jeden genialny sposób. Do naczynia odpornego na wysoką temperaturę wlej sporą ilość wody i dodaj do niej sok z dużej cytryny. Tak przygotowaną mieszankę wsadź do mikrofalówki i ustaw program na minimum 3 minuty. Unosząca się para zabije niechciane zapachy. Gdy roztwór ostygnie, możesz umyć nim wnętrze swojego sprzętu kuchennego. 

Jak przycinać storczyka? Nie popełniaj tego błędu! Przez to roślina może nie zakwitnąćJak przycinać storczyk? Lepiej tego nie rób! Przez to może nie kwitnąć

Ciemny nalot na biżuterii. Sok z cytryny zadziała wybielająco 

Twoje srebrne kolczyki straciły dawny blask i nie wiesz, co zrobić, aby lśniły jak dawniej? Podpowiadamy, jak wyczyścić je za pomocą cytryny. Jej soki mają właściwości wybielające, dlatego też bez problemu poradzą sobie z ciemnym nalotem na biżuterii. Do standardowej szklanki wlej około 100-150 ml wody, dodaj do niej dwie łyżki soku z cytryny i wymieszaj. W tak przygotowanej mieszance mocz biżuterię przez co najmniej godzinę. Po tym czasie srebro powinno wyglądać jak nowe!

Jak wyczyścić żelazko? Domowy sposób rozwiąże problem. Wystarczy zmieszać ten produkt z wodąJak wyczyścić żelazko? Zmieszaj ten produkt z wodą a brudu zniknie

Więcej o: