Ten produkt kosztuje grosze! Jest w niemal każdym domu i błyskawicznie usuwa brud

Rezygnacja z silnych detergentów w plastikowych opakowaniach to coraz częstsze zjawisko. Ty również chcesz iść z duchem eko? Nie wiesz, jak samemu stworzyć domowe środki do czyszczenia? Wystarczy jeden produkt, a sprzątanie będzie proste, jak nigdy wcześniej!

Dla większości cytryna kojarzona jest z charakterystycznym zapachem i kwaśnym smakiem, które mają swoje zastosowanie w kuchni. Okazuje się jednak, że można ją wykorzystać w całkiem innym celu. Dzięki niej możesz poradzić sobie nawet z najbardziej uporczywymi zabrudzeniami, gdyż doskonale sprawdzi się podczas czyszczenia różnych powierzchni. Sprawdź, jak najlepiej wykorzystać sok z cytryny. 

Zobacz wideo Idealnie białe firanki? Dwa domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak samemu stworzyć środek do czyszczenia? Sok z cytryny to genialny odkamieniacz

Kamień na kranie to niezwykle uciążliwy problem, z którym borykają się praktycznie wszyscy. Sklepowe detergenty często potrafią być szkodliwe dla naszego zdrowia i kosztują niemałe pieniądze. W tym przypadku zbawienny może okazać się właśnie sok z cytryny! Wystarczy wykonać zaledwie kilka kroków: 

  • wyciśnij sporą ilość soku z cytryny,
  • wlej go do balonika lub specjalnej nakładki, 
  • balonik naciągnij na kran i zostaw na całą noc,
  • rano zdejmij balon i wyczyść gąbką pozostałości po kamieniu. 

Brzydki zapach w mikrofalówce? Dla cytryny to żaden problem

Mikrofalówka stanowi wyposażenie niemalże każdej kuchni i dzięki swojej wielofunkcyjności jest niezwykle często używana. Niestety jej minusem jest to, że bardzo szybko przejmuje zapachy z przeróżnych dań. Nie wiesz, jak pozbyć się nieprzyjemnej woni? Jest na to jeden genialny sposób. Do naczynia odpornego na wysoką temperaturę wlej sporą ilość wody i dodaj do niej sok z dużej cytryny. Tak przygotowaną mieszankę wsadź do mikrofalówki i ustaw program na minimum 3 minuty. Unosząca się para zabije niechciane zapachy. Gdy roztwór ostygnie, możesz umyć nim wnętrze swojego sprzętu kuchennego. 

Ciemny nalot na biżuterii. Sok z cytryny zadziała wybielająco 

Twoje srebrne kolczyki straciły dawny blask i nie wiesz, co zrobić, aby lśniły jak dawniej? Podpowiadamy, jak wyczyścić je za pomocą cytryny. Jej soki mają właściwości wybielające, dlatego też bez problemu poradzą sobie z ciemnym nalotem na biżuterii. Do standardowej szklanki wlej około 100-150 ml wody, dodaj do niej dwie łyżki soku z cytryny i wymieszaj. W tak przygotowanej mieszance mocz biżuterię przez co najmniej godzinę. Po tym czasie srebro powinno wyglądać jak nowe!

Więcej o: