Czym wyczyścić kabinę prysznicową, aby lśniła? Poznaj trzy domowe sposoby, które zdziałają cuda

Osad z kamienia na kabinie prysznicowej zna chyba każdy z nas. Ciągłe szorowanie, stosowanie drogich detergentów nic nie daje? Zastanawiasz się jak umyć kabinę prysznicową, aby lśniła? Poznaj te domowe sposoby, które zwalczą uporczywy osad z kamienia.

Mycie kabiny prysznicowej nie należy do najprzyjemniejszych czynności w domu. Raz na jakiś czas trzeba zadbać o tę część łazienki i porządnie umyć prysznic. Niestety, ale to właśnie pod prysznicem znajduje się dużo osadu z kamienia, który jest bardzo ciężki do usunięcia. Często zwykłe środki chemiczne nie działają. Właśnie dlatego przychodzimy z rozwiązaniem! Poznaj domowe sposoby, które pozwolą wyczyścić kabinę prysznicową w mig!

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Tabletki do zmywarki rozwiązaniem dla osadu pod prysznicem. Jak ich użyć?

Wyczyszczenie kabiny za pomocą tabletki do zmywarki może brzmieć absurdalnie, prawda? Mimo to ten sposób naprawdę działa! Przygotuj sobie twardą tabletkę do zmywarki, magiczną gąbkę i odrobinę wody. Zamocz magiczną gąbkę w wodzie i wytnij w środku otwór na tabletkę. Z tabletki usuń kulkę, a resztę włóż do gąbki. Tak przygotowaną gąbką pocieraj szyby kabiny w brudnych miejscach i obserwuj, jak osad powoli schodzi. Po takim czyszczeniu warto na koniec przetrzeć kabinę płynem nabłyszczającym do zmywarki. Dzięki temu ograniczysz powstawaniem smug.

Czym zlikwidować rysy na meblach? Te triki sprawia, że w kilka chwil staną się prawie niewidoczneCzym zlikwidować rysy na meblach? Wystarczy produkt za kilka złotych

Czyszczenie kabiny prysznicowej produktem z kuchni. Czego warto użyć?

Roztwór, który świetnie zadziała na osad z kamienia pod prysznicem to nic innego jak mieszanka octu i wody! Letnią wodę i ocet połącz ze sobą w proporcjach 1:1 i spryskaj szyby, odczekaj kilka minut. Następnie wytrzyj wszystko wilgotną ściereczką lub spłucz wodą.

Jak zrobić kostki do WC? - zdjęcie ilustracyjneNie kupuj tego detergentu! Bez problemu zrobisz go samodzielnie za grosze

Kwasek cytrynowy na osad pod prysznicem. To rozwiąże uporczywy problem 

Jeśli nie chcesz skorzystać z patentu z octem, np. z powodu silnego i niezbyt przyjemnego zapachu, możesz wypróbować trik z kwaskiem cytrynowym. Do 200 ml ciepłej wody dodaj dwie łyżki kwasku cytrynowego i przelej wszystko do spryskiwacza. Spryskaj szyby, odczekaj około 10 minut i spłucz wodą. Na koniec możesz wytrzeć szyby suchą szmatką, aby nie pozostawiać zacieków.

Więcej o: