Jakie rasy kotów są najbardziej przyjazne? Te czworonogi potrafią być wyjątkowo uczuciowe i towarzyskie

Jakie rasy kotów są najbardziej przyjazne? Choć znane są nam ze swej ponadprzeciętnej dumy i podążania własnymi ścieżkami, to niektóre z nich mogą potrzebować naprawdę dużo czułości i opieki. Chcesz je poznać? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, które z nich są wyjątkowo towarzyskie.

Dla miłośników kotów ich barwne charaktery i zróżnicowania genetyczne, to niezwykle ciekawy temat. Wygląda na to, że niektóre z nich mogą być znacznie bardziej przywiązane do swoich opiekunów niż pozostałe. Są rasy, które z natury potrzebują dużo czułości i są wyjątkowo otwarte na kontakt z człowiekiem. Sprawdź, które rasy kotów są najbardziej przyjazne. 

Zobacz wideo Bożek: Sam widziałem jak ludzie w Tatrzańskim Parku Narodowym dokarmiali zwierzęta. Coś nieprawdopodobnego

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Najbardziej przyjazne rasy kotów. Sfinks pragnie czułości

Jego specyficzny wygląd jednych zachwyca, a innych wręcz odpycha. Jak się jednak okazuje, Sfinksy to jedne z najmilszych kotów, które nigdy nie pogardzą przytulankami z właścicielem, gdyż ich łyse ciałka potrzebują dużej dawki ciepła. Ponadto ta rasa kotów niezwykle łatwo przyzwyczaja się do dzieci i innych zwierząt, przez co nie powinny sprawiać większych problemów. Sfinksy wymagają sporego zainteresowania, lecz rewanżują się tym samym. 

 

Maine coon. Olbrzym o wielkim sercu

Maine coon to największa domowa rasa kotów. Choć nie należy on do malutkich kotków, z pewnością nie trzeba się go obawiać, gdyż serce ma tak samo duże, jak resztę ciała. Ta rasa bardzo mocno i szybko przywiązuje się do swoich właścicieli oraz wszelkich otaczających je istot. Słynie z pozytywnego nastawienia do świata! Koty tej rasy bez żadnego "ale" znoszą wszystkie przytulanki i inny przyjemności człowieka, dlatego też będą świetnymi towarzyszami dla dzieci i osób starszych. 

 

Jakie są najmilsze rasy kotów? Ragdoll jest jednym z nich

Raczej nie powinno być to dla nikogo wielkim zaskoczeniem. Te puchate czworonogi są niezwykle uległe i bezgranicznie ufają swoim opiekunom. Najlepszym sposobem na spędzanie czasu jest dla nich wylegiwanie się na ludzkich rękach. Ponadto kochają one zabawę, nawet, wtedy gdy są już nieco starsze. Cechuje je ponadprzeciętna łagodność i cierpliwość. 

 

Warto jednak wziąć pod uwagę fakt, iż na zachowanie kotów wpływ ma wiele czynników i w niektórych przypadkach ich sposób bycia może odbiegać od tego, które przedstawione jest w opisie rasy.

Więcej o: