Jak wygląda kwiat monstera veriagata? Podstawowe zasady pielęgnacji monstery o niezwykłych liściach

Monstera Variegata to piękna roślina, która różni się od zwykłej monstery wyglądem. Variegata nie jest trudna w uprawie, jednak warto pamiętać o warunkach, które lubi najbardziej. Poznaj triki, które pomogą ci w pielęgnacji monstery o białych liściach.

Monstera Variegata to kwiat pochodzący z lasów tropikalnych. Kwiat ten swoją nazwę zawdzięcza wariegacji, czyli  zmienności barw liści u roślin. Wiele osób zna i kojarzy monsterę, ponieważ jest to dość popularny kwiat na początek przygody z roślinami. Poznaj ciekawą odmianę monstery o białych liściach i dowiedz się jak o nią zadbać.

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym charakteryzuje się monstera variegata? Jej wygląd jest bardzo oryginalny

Monstera Variegata nazywana jest rośliną kolekcjonerską i wiele osób związanych z roślinami trudzi się, aby ją posiadać. Jaki jest fenomen tego kwiatu? Otóż kwiat ten charakteryzuje się delikatnymi, najczęściej białymi plamami na całych liściach lub tylko w niektórych miejscach. Białe lub żółtawe przebarwienia to częściowy brak chlorofilu. Variegata będzie idealną rośliną dla każdego, kto chce posiadać duży kwiat o różnych kolorach. Monstera ta nie jest trudna w uprawie, a robi wrażenie i pięknie ozdabia pomieszczenie.

 

Jak dbać o monsterę Variegatę i monsterę monkey mask?

Pielęgnacja monstery o białych liściach jest bardzo podobna do pielęgnacji zwyklej monstery, lub monstery monkey mask. Jednak ten częściowy brak chlorofilu wymaga od nas, aby kwiat stał w miejscu, gdzie otrzyma bardzo dużą ilość światła. Jeśli roślina będzie stała w słabo osłonecznionym miejscu, jej białe liście mogą zacząć opadać i brązowieć. Pamiętaj jednak, aby obserwować rozwój monstery i to jak reaguje na słońce. Zwróć uwagę, czy promienie słonecznie nie przypalają liści. Ziemia dla monstery powinna być przepuszczalna i nie można zapomnieć o warstwie keramzytu. Jeśli chcesz ułatwić monsterze wzrost, zraszaj ją np. dwa razy w tygodniu miękką wodą.

 

Monstera Variegata. Jak często podlewać monsterę?

Monstera pochodzi z lasów tropikalnych, więc jest ona przystosowana zarówno do pory deszczowej, jak i suchej. Jeśli chcesz, aby monstera variegata rosła w twoim domu tak jak w tropikach należy podlewać ją równomiernie o obficie. Następnie pozwól roślinie solidnie przeschnąć przed kolejnym podlaniem.

Więcej o: