Jakich zapachów nie lubią koty? Te wywołują u nich ogromny stres. Nie podawaj tych rzeczy pupilowi

Jakich zapachów nie lubią koty? Niektóre z nich są całkiem popularne. Podawanie tych produktów zwierzakom może przysporzyć im wiele stresu. Koty mają bardzo czuły węch, dlatego będą umieć wyczuć nieprzyjemne aromaty nawet z daleka. Jeśli chcesz, aby twój pupil był spokojny, uważaj na te produkty.

Wiele zwierząt instynktownie reaguje na zapachy. Koty nie są pod tym względem wyjątkiem. Niektóre aromaty naprawdę mocno je odrzucają i powodują wiele stresu u pupila. Jeśli nie chcesz, aby twój czworonożny przyjaciel przeżywał ciężkie chwile, dowiedz się czego nigdy mu nie podawać. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Koty kochają pudełka. Najlepiej, gdy są... trochę za małe

Jakich zapachów nie lubią koty? Cytrusy omijają szerokim łukiem

Jednym z zapachów, którego koty nie lubią, to zapach cytrusów. Większość z nich będzie omijać owoce szerokim łukiem. Jeśli więc nie chcesz, żeby twój czworonożny przyjaciel chodził po blacie w kuchni, lub nie zbliżał się do wystawionego jedzenia, możesz wystawić miskę z cytrusami. Kot będzie omijał miejsca, w których leżą cytrusy z daleka.

Jakich zapachów nie lubią koty? Cebula nie należy do ich ulubionych aromatów

Zapach cebuli jest naprawdę nieprzyjemny dla twojego mruczka. Ich instynkt działa tutaj nie bez powodu. Warzywo jest trujące dla kotów. Nawet jej niewielka ilość może poważnie zaszkodzić twojemu pupilowi. Nic więc dziwnego, że koty omijają cebulę szerokim łukiem. Instynktownie wiedzą, że lepiej, aby nie znalazła się w ich brzuchach.

Jakich zapachów nie lubią koty? Smród brudnej kuwety wywołuje u nich ogrom stresu

Jeśli zastanawiasz się, czemu twój kot załatwia się poza kuwetą, to może być odpowiedź. To jeden z zapachów, który mocno go odrzuca. Odchody i mocz wydzielają aldehyd, który może doprowadzić nawet do uszkodzenia nerek lub układu nerwowego twojego kota. Z tego powodu mruczki niechętnie będą zbliżać się do brudnej kuwety. Instynktownie wiedzą, że może im ona poważnie zaszkodzić.

Więcej o: