Wypłucz w tym szklanki i kieliszki, a efekt będzie zachwycający. Będą lśnić jak nowe

Wypłucz w tym szklanki i kieliszki, a efekt będzie zachwycający. Jeśli na twoich naczyniach często po zmywaniu zostają smugi, spieszymy z pomocą. Mamy genialny trik, który pomoże ci uporać się z nieprzyjemnym problemem. Dowiedz się, w czym wypłukać szklanki, aby lśniły jak nowe.

Czasami pomimo najlepszego szorowania, na szklankach i tak zostają smugi. Może przysporzyć ci to naprawdę wiele frustracji. Mamy jednak sposób, aby pozbyć się problemu. Wystarczy, że szklanki wypłuczesz w tym produkcie, a będą lśnić jak nowe.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jak pozbyć się smug ze szkła? Wykorzystaj ocet

Jeśli po umyciu naczyń, na szkle wciąż pozostają smugi, warto sięgnąć po pomoc. Niestety zmywarka nie zawsze pomoże z problemem. Jednak istnieje inny skuteczny sposób na walkę z zaciekami. Naczynia będą lśnić jak nowe. Wystarczy, że sięgniesz po ocet. Na początek zatkaj zlew, tak aby woda nie spływała do dopływu. Następnie wypełnij go gorącą wodą. W kolejnym kroku dodaj około 50 ml octu i wszystko dokładnie wymieszaj. W tak przygotowanej mieszance namocz naczynia, które chcesz wyczyścić. Po kąpieli umyj je tak jak zawsze. Smugi powinny całkowicie zniknąć, a szklanki i kieliszki lśnić zupełnie jak nowe.

Ocet pomoże też wyczyścić zmywarkę. To naprawdę proste

Jeśli myjesz naczynia w zmywarce i wciąż pozostają na nich smugi, może to oznaczać, że urządzenie jest brudne. Jeśli problem dotyczy osadu z kamienia, możesz użyć octu. 

  1. Na początku opróżnij zmywarkę do naczyń, 
  2. Następnie umieść na dnie urządzenia szklankę lub słoik, uważaj, tylko aby naczynie się nie przewróciło,
  3.  W kolejnym korku wlej do naczynia, około 250 ml octu
  4. W ostatnim korku uruchom szybki program w zmywarce. 

Dzięki temu zmywarka powinna być czysta i pozbawiona osadu z kamienia. Ponadto ocet pomoże uporać się z nieprzyjemnymi zapachami wydobywającymi się ze zmywarki.

Więcej o: