W tych kosmetykach znajdziesz smoczą krew! Na czym polega najnowszy trend w pielęgnacji?

Kosmetyki w swoim składzie mają wiele różnorodnych substancji i związków, które działają na poprawę kondycji skóry. Część jest ogólnie znana, gdyż często mówi się o ich pozytywnym wpływie na urodę i takie, które nie osiągnęły powszechnej rozpoznawalności. Należy do nich tak zwana smocza krew.

Smocza krew wbrew swojej nazwie, nie jest składnikiem magicznych eliksirów rodem z fantasy. Jest to ekstrakt pozyskiwany z żywicy drzewa Croton Lechleri, który jest niezwykle popularny w kosmetyce. Ten składnik działa na wielu różnych płaszczyznach i przeznaczony jest dla osób z cerą dojrzałą, której brak jędrności i odpowiedniego nawilżenia.

Zobacz wideo "Ród smoka" - rozszerzony zwiastun prequelu "Gry o tron"

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czym jest smocza krew? Specyfikacja

Mimo że niewiele osób o niej słyszało, nie jest to żadna nowość. Indianie od wieków korzystali z dobroczynnych właściwości smoczej krwi. Jest ona pozyskiwana z żywicy drzewa Croton Lechleri, które jest zwane również Sangro de Drago. Występuje ono na terenach Ameryki Południowej nawet w miejscach, gdzie jest niewiele innych roślin. Drzewo to posiada duży potencjał regeneracyjny i zdolność przystosowania się do trudnych warunków środowiskowych. Wydobywana z niego żywica, została nazwana smoczą krwią przez jej intensywnie czerwony kolor, który wyglądem przypomina krew.

 

Dywaniki samochodowe Jak wyczyścić dywaniki samochodowe? Koniecznie wypróbuj ten sposób

Do czego jest wykorzystywana? Właściwości wyciągu z Croton Lechleri

Ekstrakt wytwarzany z żywicy Croton Lechleri zawiera ponad 40 substancji aktywnych, które mają zbawienny wpływ na urodę. Bogaty skład silnie działa na skórę, chroni ją i zapobiega starzeniu się. Alkaloidy wspierają wytwarzanie kolagenu i elastyny, dzięki czemu skóra sprawniej się regeneruje. Przeznaczony jest głównie dla dojrzałej cery, ponieważ stymulacja wytwarzania włókien jest szczególnie efektywna w przypadku starszych komórek. Smocza krew ma działanie łagodzące i kojące.

 

Wysiewanie nasion do rolki po papierze toaletowym Nie wyrzucaj rolki po papierze toaletowym. Pomoże przy wysiewaniu

W jakich kosmetykach ją znajdziemy. Smocza krew a pielęgnacja

Kosmetyki, które w składzie zawierają ekstrakt z żywicy Sangro de Drago, polecane są do skóry dojrzałej, pozbawionej blasku i przesuszonej. Smocza krew wzbogaca kremy odmładzające, balsamy do ciała, peelingi i toniki. Jej sproszkowaną formę można wykorzystywać w przygotowaniu domowych maseczek lub dodawać ją do produktów niemających jej w składzie. Może być również aplikowana bezpośrednio na skórę i coraz częściej pojawia się w ofertach zabiegów na twarz w salonach kosmetycznych.

Przed stosowaniem jakichkolwiek produktów urodowych warto skonsultować to ze specjalistą/dermatologiem lub upewnić się, że nie ma się alergii.

Więcej o: