Nie wyrzucaj łupin po orzechach! Ich zastosowanie cię zaskoczy i zaoszczędzisz pieniądze

Orzechy mają wiele zastosowań! Niestety często nieświadomie nie korzystamy ze 100 procent tego, co daje nam ten produkt, a dokładnie z jego łupiny. Poznaj zastosowanie łupin orzecha włoskiego m.in. w codziennej pielęgnacji.

Orzech włoski to gatunek drzewa z rodziny orzechowatych, występujących m.in. w Europie i Azji. Jest to pożądany składnik diety, ponieważ posiada wiele wartości odżywczych. Poznaj, jakie właściwości prozdrowotne ma orzech włoski i dowiedz się, dlaczego nie warto wyrzucać jego łupiny. 

Zobacz wideo Orzechy włoskie. Choć są kaloryczne, wcale nie tuczą

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Łupiny od orzecha włoskiego: zastosowanie. Zaoszczędzisz na zabiegach

Orzechy włoskie możemy zakupić w łupinach lub bez nich. Większość osób woli ułatwić sobie życie i kupić orzechy już gotowe do spożycia. Warto kupić orzechy w łupinkach, które kryją w sobie wiele właściwości odżywczych. Łupina orzecha włoskiego zawiera aż 25 procent garbników, które stosują się na podrażnienia skóry. Dodatkowo łupinki zawierają polifenole, kwasy organiczne i juglon. Oczywiście nie je się łupinek, jednak można je wykorzystać m.in. w kosmetyce.

Co zrobić z łupinami od orzechów? Wykorzystaj je do pielęgnacji

Łupiny orzechów włoskich mają działanie ściągające dzięki garbnikom, więc świetnie nadadzą się do pielęgnacji skóry. Domowym sposobem na wykorzystanie łupin orzecha będzie przygotowanie wywaru. Łupinki sparz, wysusz i zmiel, a następnie zalej gorącą wodą. Przykryj pokrywką i odczekaj 20 minut. Po tym czasie możesz odcedzić wywar i przelać go do buteleczki. Tak przygotowany produkt użyjesz do płukania jamy ustnej czy przemywania skóry twarzy z trądzikiem. Pamiętaj, aby przed zastosowaniem skonsultować się ze specjalistą.

Płukanka do włosów z łupinek orzecha włoskiego. Włosy znowu odzyskają blask

Co ciekawe łupinki orzecha włoskiego mogą również przyciemnić włosy oraz wzmocnić je i nadać im blasku. Płukankę na włosy przygotowuje się tak samo, jak wywar opisany powyżej. Na początek wystarczy umyć włosy swoim ulubionym szamponem, spłukać je, a następnie wykonać płukanie płukanką z orzechów przez 20 minut. Po tym czasie nałóż odżywkę i zakończ proces mycia.

Więcej o: