Grubosz jajowaty i grubosz owalny marszczy liście i gubi gałązki? Stosuj te zasady, a bujnie urośnie

Grubosz jajowaty i grubosz owalny to dość popularne drzewko szczęścia. Wiele osób chętnie ozdabia sukulentem wnętrze swojego mieszkania. Jednak w jaki sposób pobudzić go do szybszego wzrostu? Mamy na to pytanie odpowiedź, którą chętnie się podzielimy.

Grubosze to całkiem popularne drzewko szczęścia. Jednak czy ich odmiany faktycznie znacząco się różnią? Mamy na to odpowiedź. Podpowiemy także, co zrobić, aby pobudzić grubosza do wzrostu, aby rósł pięknie i bujnie jak najdłużej. Dowiedz się, jak o niego zadbać.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Grubosz jajowaty: Czy grubosz jajowaty i owalny różnią się od siebie? 

Grubosz jajowaty tak naprawdę jest również gruboszem owalnym. Nazw używa się wymiennie. Z sukulenta, często powstaje piękne drzewko szczęścia. Warto jednak zadbać o odpowiednie warunki, aby dobrze wyrósł. Wszystkie podstawowe zasady uprawy mają na to ogromny wpływ. Musisz koniecznie je poznać. 

 

Grubosz owalny: Gdzie najlepiej go postawić? Zadbaj także o temperaturę

Grubosz to sukulent, który uwielbiają światło słoneczne. Postaw go najlepiej w miejscu, gdzie będzie miał go pod dostatkiem. Co więcej, jest jednym z niewielu sukulentów, któremu nie przeszkadzają nawet bezpośrednie promienie słońca. Pamiętaj, że cień będzie dla niego bardzo niekorzystny. Liście zaczną wtedy wiotczeć oraz lekko opadać. Drzewko potrzebuje przynajmniej 4 godzin dziennie bezpośredniej ekspozycji na słońce. Warto zapewnić także gruboszowi odpowiednią temperaturę. Na szczęście pod tym względem nie jest on zbytnio wymagający. Wystarczy zapewnić mu zwykłą temperaturę pokojową

Grubosz jajowaty: Podlewanie to podstawa. Zapamiętaj to, a urośnie jak szalony

Podlewanie grubosza wcale nie jest trudnym zadaniem. Wystarczy, mu naprawdę niewiele wody. Podlewaj go obficie dopiero w momencie, kiedy ziemia, w której jest posadzony, całkowicie wyschnie. Zwykle wypada to mniej więcej raz w miesiącu. Sukulentów nie należy przelewać. Może im to zaszkodzić znacznie bardziej niż przesuszenie.

Więcej o: