Pijesz ją rano, a to sprawdzony sposób na siwe włosy. Te produkty przyciemnią i wzmocnią twoje kosmyki

Jak naturalnie przyciemnić siwe włosy? Wykorzystanie domowych sposobów na poprawę koloru kosmyków jest dla nich znacznie zdrowsze niż farby z drogerii. Dodatkowo takie metody są dużo tańsze. Jaki domowy triki na siwe włosy warto wypróbować? Zdradzamy kilka propozycji.

Pierwsze siwe włosy pojawiają się zazwyczaj po 30. roku życia, choć często zdarza się, że proces siwienia zaczyna się dużo wcześniej. Pojawienie się siwizny to proces naturalny, ale może też być spowodowany czynnikami zewnętrznymi, takimi jak brak witamin w diecie czy stres. Na szczęście istnieją naturalne sposoby na siwe włosy, które mogą skutecznie przyciemnić kosmyki.

Zobacz wideo Jak pielęgnować włosy zimą? Co zrobić, gdy się elektryzują i nadmiernie przetłuszczają?

Szukasz urodowych porad? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Domowy sposób na siwe włosy. Na pewno doskonale znasz ten napój

Kawa na siwe włosy to dość popularna metoda, która sprawdza się szczególnie w przypadku pierwszych oznak siwizny. Dodatkową zaletą stosowania płukanki z kawy jest wzmocnienie włosów, nadanie kosmykom blasku i zmniejszenie ich wypadania. Do przygotowania płukanki potrzebujesz 6 łyżek zmielonej kawy, 2 szklanki gorącej i 2 szklanki zimnej wody. Kawę należy zalać wrzątkiem, a gdy się zaparzy, przelać ją przez sitko i dolać zimną wodę. Następnie umytą wcześniej głowę zanurzamy w otrzymanej miksturze i czekamy około minuty. Na koniec włosy polewamy resztą płukanki i spłukujemy chłodną wodą.

Sposób na przyciemnienie włosów. Zastosuj płukankę z łupin orzechów włoskich

Do przygotowania płukanki z orzecha włoskiego najlepiej sprawdzą się zielone łupinki, ale możemy użyć też samej skorupki. Należy je wrzucić do wrzącej wody i gotować pod przykryciem przez około 30 minut. Następnie wywar odcedzamy, a gdy przestygnie, stosujemy go tak samo, jak płukankę z kawy.

Naturalne sposoby na siwe włosy. Dobroczynny wpływ kory z dębu

Płukankę z kory dęby docenią nie tylko osoby z siwymi włosami. Stosowanie jej zwiększa intensywność naturalnego koloru włosów, a także podobnie jak płukanka z kawy, kora dębu wzmacnia kosmyki i ogranicza ich wypadanie. Do przygotowania płukanki potrzebujemy 2 łyżki kory dębu, które zalewamy 2 szklankami wrzątku. Po ostygnięciu wywaru należy go odcedzić. Następnie płukankę wcieramy dokładnie we włosy, nakładamy na głowę czepek foliowy i pozostawiamy na około 30 minut. Po tym czasie włosy spłukujemy letnią wodą.

Pamiętaj, że przed użyciem domowych metod w zabiegach pielęgnacyjnych zaleca się wykonanie próby alergicznej.

Więcej o: