Zamiast w toalecie, zawieś pod maską. Kosztuje tylko kilka złotych, a skutecznie odstraszy kuny

Kuny potrafią bezdźwięcznie dostać się do auta i spędzić tam kilka dni. Jest to popularny problem szczególnie przy niskich temperaturach, ponieważ w ten sposób te niewielkie ssaki chowają się przed zimnem. Na szczęście dzięki tym sposobom pozbędziesz się ich w kilka chwil.

Choć głównym pożywieniem kun są myszy i szczury, to kable w samochodzie również należą do ich menu. Ten niepozorny zwierzak potrafi wyrządzić wiele szkód w aucie. Sprawdź, jak pozbyć się kun i co zrobić, by nie zbliżały się do samochodu.

Zobacz wideo Jak chronić psie łapki? Jak wyczyścić swoje buty? Myki dla fanów zimowego spacerowania

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jakie szkody może wyrządzić kuna? Nie chcesz, by to cię spotkało

Kuna w samochodzie sieje spustoszenie. Nie jest to duży drapieżnik, ale małe rozmiary tylko sprzyjają im w dostaniu się do różnych zakamarków. Kuny gryzą przewody elektryczne i wodne, a także potrafią uszkodzić komorę silnika. Szkody bywają tak wielkie, że koszty naprawy wahają się od kilkaset, a nawet kilku tysięcy złotych. Kuna może też zostawić w samochodzie resztki jedzenia lub padliny, która będzie powodować nieprzyjemny zapach.

Jak pozbyć się kuny z samochodu? Zawieś to pod maską

Kuna ma doskonały węch. Obecność innego zwierzęcia na terytorium, które uznała za swoje, może ją odstraszyć. Rozsyp pod maską sierść kota lub psa. Rób to regularnie, a kuna zrezygnuje z odwiedzania twojego samochodu. Równie skutecznie działają mocne chemiczne zapachy, takie jak środki do czyszczenia. Popularnym sposobem jest zawieszenie kostki toaletowej. Zmieniaj kostkę co jakiś czas, aby kuna nie przywykła do zapachu.

Kuna w samochodzie. Co ją odstraszy?

Jeśli domowe sposoby nie działają i mimo tego zwierzęta ciągle powracają do samochodu, warto wyposażyć się w odstraszacz dźwiękowy. To urządzenie emituje ultradźwięki, których kuny nie znoszą. Zwierzęta nawet nie zbliżą się do twojego auta. Odstraszacz podpina się do klem na akumulatorze i działa tylko przy wyłączonym silniku. Ma wbudowane zabezpieczenia, które chronią przed zwarciem.

Więcej o: