Zniszczone buty potrzebujące odświeżenia? Weź to warzywo i natrzyj nim obuwie. Będzie jak nowe

Można znaleźć ogrom sprytnych, prostych i tanich sposów na ułatwienie sobie porządków domowych czy wywabienie plam. Istnieje jeden zaskakujący trik, który pozwoli ci całkowicie odmienić swoje buty. Wystarczy tylko jeden produkt spożywczy by cieszyć się transformacją.

Wraz ze zmieniającą się pogodą, sięgamy w głąb szafek po długo nieużywane części garderoby. Buty, których nie nosiliśmy przez cały sezon, zazwyczaj nie wyglądają spektakularnie i wymagają odświeżenia czy wręcz doprowadzenia do porządku. Niezastąpione w tym procesie może okazać się pewne warzywo, które w oszałamiający sposób poprawi wygląd naszych skórzanych butów, a jego działanie pozostaje naturalne i delikatne.

Zobacz wideo Sneakersy - najlepszy sposób na przełamanie eleganckiej stylizacji?

 Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wystarczy natrzeć buty. Trik z ziemniakiem

Sposób na skórzane buty jest naprawdę banalny. Przetnij dużego ziemniaka na pół, a następnie natrzyj nim skórzane obuwie. To popularne warzywo, a dokładnie jego sok, dokładnie oczyszcza naturalną skórę, z której wykonano buty, a to nie wszystko! Pomoże on w usunięciu nieestetycznych przebarwień, w całkiem naturalny i przyjazny dla środowiska sposób odżywi skórę. Da sobie radę też z usunięciem powierzchownego brudu na butach. Natarcie butów ziemniakiem pozwala uzyskać piękną, lśniącą, gładką i czystą skórę, a obuwie wygląda znacznie lepiej.

Stary samochódDomowe produkty do pielęgnacji auta. Wystarczy jedynie pasta i pianka

Uniwersalny ziemniak na buty! Nie tylko na wierzch

Magiczne właściwości ziemniaka pomogą w rozwiązaniu wielu kłopotów obuwniczych. W przypadku, gdy twoje buty okazują się niewygodne i zbyt ciasne, znów warto sięgnąć po ziemniaka po pomoc. Ta metoda dobrze sprawdza się, zwłaszcza wtedy, gdy noski butów są zbyt ciasne. Należy dopasować rozmiar ziemniaka, umyć go i obrać, a następnie wcisnąć w buty. Warzywo będzie utrzymywać wilgoć, tym samym rozpychając za ciasne elementy, co ułatwi rozprawienie się z twardymi brzegami obuwia. Najlepiej zostawić go na noc, w tym czasie skóra będzie miała czas, żeby zmięknąć i się rozciągnąć. Pomoże on również w pozbyciu się przykrego zapachu z butów.

Jak wyczyścić żelazko? Domowy sposób rozwiąże problem. Wystarczy zmieszać ten produkt z wodąJak wyczyścić żelazko? Zmieszaj ten produkt z wodą a brudu zniknie

Więcej o: