Żółty osad na obudowie pralki? Nie zwlekaj! Weź 3 złote i idź do apteki, a problem zniknie

Twoja pralka niedokładnie pierze? To znak, że czas skontrolować filtr lub wyczyścić ją od środka. Jeśli na obudowie pokazuje się żółty odcień, lepiej nie zwlekać. Im dłużej to odkładasz, tym trudniejsza będzie do usunięcia. Jest jednak produkt z apteki, który sobie z tym poradzi!

Brzydki zapach wydobywający się z urządzenia i niedokładnie wyprane pranie? To koszmar dla każdego posiadacza pralki. Jednak można temu bardzo łatwo zaradzić. Wystarczy tylko jeden produkt z apteki, by skutecznie wyczyścić pralkę od środka, a większość osób zapewne ma go w domu. Świetnie nada się do różnego typu czyszczenia.

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Działanie od środka nie wystarczy. Czyszczenie obudowy zewnętrznej

Zanim zabierzemy się do czyszczenia pralki od wewnątrz, należy skupić się na obudowie zewnętrznej. Na początek należy zetrzeć kurz z pralki przy pomocy miękkiej szmatki lub papierowego ręcznika. Trzeba zrobić to starannie, nie pomijając szczelin. Następnie będziemy potrzebować wacika, namaczamy go w wodzie utlenionej. Można ją kupić za kilka złotych w każdej aptece. Sprawdzi się nie tylko jako wybielacz do pralki, ale dodatkowo ją odkazi. Całą obudowę należy przetrzeć z jego pomocą – efekty będą widoczne natychmiastowo.

Działanie odśrodkowe. Szybki sposób na wewnętrzne czyszczenie

Woda utleniona przyda się również do kompleksowego czyszczenia pralki. Należy wlać ją do szuflady na detergenty i włączyć program płukania. Dzięki temu wnętrze urządzenia będzie nie tylko czyste, ale też i świeże. Poza dezynfekcją ten środek pomaga wyeliminować nieprzyjemne zapachy. Gdy program się skończy, powinniśmy uchylić drzwi pralki i pozostawić do całkowitego wyschnięcia, zapobiegnie to pojawieniu się pleśni. W taki sam sposób, jak podczas czyszczenia obudowy, należy wyczyścić uszczelki przy drzwiach. Tam najczęściej gromadzą się plamy z pleśni. Najlepiej wyczyścić je wacikiem nasączanym w wodzie utlenionej lub trochę płynu nalać na uszczelki i dokładnie wyszorować.

Więcej o: