Nie wyrzucaj łupin po czosnku! Okażą się pomocne w ogrodzie. Istnieje wiele ciekawych zastosowań

Okazuje się, że nie tylko łupiny po cebuli mają swoje dalsze zastosowanie. Te po czosnku również możesz wykorzystać. Zanim wyrzucisz łupiny po czosnku, dwa razy się zastanów. Mogą okazać się naprawdę przydatne, zwłaszcza w ogrodzie. Sprawdź, do czego można użyć łupiny po czosnku.

Czosnek ma bardzo charakterystyczny zapach, który nie wszystkim przypada do gustu. Nie da się jednak ukryć, że dodając go do potrawy, można otrzymać wspaniały efekt smakowy. Podczas przeziębienia roślina może naprawdę pomóc, ponieważ wzmacnia odporność. Nie tylko sam czosnek jest dobry, jego łupiny również mają wiele zastosowań. Nie wyrzucaj ich, a twój ogród ci podziękuje. Sprawdź, jak możesz wykorzystać łupiny po czosnku. Możesz się zdziwić.

Zobacz wideo Czosnek odstrasza zapachem, ale ma leczniczą moc

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Łupiny po czosnku zastosowanie. Do czego można je wykorzystać? 

Czosnek ma genialne zastosowanie w kuchni, a jego łupiny w ogrodzie. Możesz z nich przygotować czosnkową gnojówkę, która ochroni marchew. Choroby grzybowe i połyśnica marchwianka nie zaatakują twoich plonów. Aby przygotować wywar potrzebne będą łupiny po czosnku, ale można także wykorzystać korzenie, łodygi i kwiatostany. Łupiny wsyp do naczynia, a następnie zalej wodą i zostaw w zacienionym miejscu na około tydzień. Kiedy zauważysz tworzące się bąbelki, całość wymieszaj i ponownie odstaw do momentu powstania nowych. Kiedy to nastąpi, wywar jest gotowy do użycia. 

Stonka ziemniaczana w ogrodzie. Łupiny po czosnku mogą się jej pozbyć

Ten owad bardzo często jest przyczyną niszczenia plantacji ziemniaków. Mały chrząszcz, a zwłaszcza jego larwy mogą doprowadzić do ogromnych strat. Dlatego warto zadbać o uprawy swoich roślin. Pomocne w tym mogą być łupiny po czosnku. Zalej je wodą i odstaw. Następnie gotowy wywar wykorzystaj do spryskania upraw ziemniaków. Oprysk stosuj raz w tygodniu rano i wieczorem. Dzięki temu twoje plony mogą czuć się bezpiecznie.

Nie tylko stonka ziemniaczana. Czosnek odstrasza także inne szkodniki

Łupiny po czosnku pomogą ci pozbyć się także mszyc i przędziorków, które zaatakowały twoje rośliny. Do przygotowania wywaru będą potrzebne łupiny nie tylko po czosnku, ale także cebuli dla lepszego efektu. Zalej je ciepłą wodą i odstaw na 5 dni. Następnie odcedź wywar z łupin. Gotową mieszankę przelej do butelki z atomizerem i spryskuj rośliny ze szkodnikami 4 razy w tygodniu, do momentu, w którym wszyscy niepożądani goście znikną z twoich upraw. 

Więcej o: