Wymieszaj je ze sobą i spryskaj szafkę. Ten sposób na mole błyskawicznie wytępi szkodniki

Sposób na mole spożywcze powinien być skuteczny i o bardzo szybkim działaniu. Larwy moli rozprzestrzeniają się błyskawicznie, atakując żywność. Najczęściej ich larwy przynosimy do domu razem z zakupami. Jak pozbyć się moli spożywczych z kuchni? Znamy sposób!

Mole spożywcze to niewielkie insekty, najczęściej gnieżdżące się w sypkich i suchych produktach, takich jak ryż, kasza, czy mąka. Wystarczy jedna larwa, by po krótkim czasie pojawiła się ich cała masa. Owady należy jak najszybciej likwidować, gdyż składają jaja w naszym pożywieniu, potrafiąc zanieczyścić większość naszych zapasów – przegryzienie opakowania nie stanowi dla nich problemu. Sprawdź, jak skutecznie pozbyć się szkodników domowymi sposobami.

Zobacz wideo Pięć sposobów na uciążliwe insekty. Jak pozbyć się mrówek, muszek czy komarów?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się moli spożywczych? Zanim zaczniesz działać, pamiętaj o tym

Mole spożywcze można skutecznie zlikwidować za pomocą domowych sposobów. Zanim jednak do tego przejdziemy, pamiętaj o paru ważnych czynnościach przed zastosowaniem środków na insekty. Przede wszystkim wyrzuć z kuchni wszystkie produkty, w których znajdują się larwy. Przejrzyj każde opakowanie ryżu, mąki, kaszy i cukru, gdyż mole często przegryzają się przez torby. Po pozbyciu się zanieczyszczonego jedzenia dokładnie odkurz szafki i ich okolice. W ten sposób usunięta zostanie większość owadów.

Domowe sposoby na mole spożywcze. Wystarczy kilka kropel, by w mig przepędzić szkodniki

Najskuteczniejszym sposobem na pozbycie się moli spożywczych będzie przygotowanie domowego sprayu z prostego, taniego składu. Wystarczy, że wymieszasz w równych proporcjach wodę i ocet jabłkowy. Następnie dokładnie spryskaj roztworem wszystkie zakamarki szafek i powierzchnie wokół nich, po czym pozostaw do wyschnięcia. Spray możesz urozmaicić o kilka kropel olejku lawendowego lub goździkowego, których aromat odstrasza szkodniki.

Skuteczne sposoby na mole spożywcze. Jak zapobiec inwazji insektów?

Nie mniej ważną rzeczą jest zapobieganie ponownemu pojawieniu się szkodników w naszej kuchni. Aby ich uniknąć, wystarczy zastosować domowe odstraszacze. Mogą to być słoiczki lub woreczki z suszoną lawendą, goździkami, czy liśćmi laurowymi. Mole nienawidzą tych zapachów. Równie dobrze może się sprawdzić skórka pomarańczy lub cytryny, ten aromat także zniechęci owady. Warto pamiętać, że dla większego bezpieczeństwa produkty spożywcze najlepiej przechowywać w szczelnie zamkniętych, szklanych lub plastikowych pojemnikach.

Więcej o: