Wypełnia zmarszczki jak kwas hialuronowy za 800 zł, a kosztuje 1 zł. Banalny trik na zmarszczki

Powstawanie zmarszczek to naturalny proces zapisany w naszych genach. Jak usunąć zmarszczki? Co na wygładzenie zmarszczek w domu? Poznaj ciekawe domowe sposoby i triki, które pomogą ci w walce ze starzeniem się skóry.

Zmarszczki można zauważyć na skórze wraz z wiekiem, więc wcześniej czy później problem ten spotka każdego z nas. Efekt starzenia się skóry to proces, którego wiele osób chciałoby uniknąć. Fałdy, bruzdy to tylko niektóre formy zmarszczek, które możemy zauważyć na starzejącej się skórze. Jak pozbyć się zmarszczek? Poznaj domowe sposoby na zmarszczki

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego mamy zmarszczki? Powodów jest kilka

Zmarszczki to coś, co spotyka tak naprawdę każdą osobę. Jednak niektóre czynności mogą niestety przyspieszyć powstawanie zmarszczek. Jedną z przyczyn powstawania zmarszczek na czole jest m.in. odwodnienie, pamiętaj więc o odpowiednim nawadnianiu ciała. Zmarszczki mimiczne powstają np. z powodu uśmiechania się, marszczenia brwi itp. Oczywiście śmiech jest czymś normalnym, więc nie należy z niego rezygnować. Śpiąc na boku lub brzuchu, skóra na twarzy w pewnych miejscach może być uciskana i mogą zacząć tworzyć się zmarszczki, dlatego warto spać na plecach. 

Dodaj do wody ten składnik z kuchni. Niezawodny sposób na zmarszczki!

Zmarszczki to coś, co możemy usunąć wieloma zabiegami w różnych salonach kosmetycznych. Jednak najpierw warto spróbować domowych trików! Jednym z dobrych domowych sposobów na zmarszczki jest dodanie do wody jednego pęczka pietruszki. Taki pęczek ziół kosztuje około 1 zł. Przygotowany wywar, należy odstawić na 12 godzin, a następnie umyć nim całą twarz. Pamiętaj, aby przed wszelkimi zabiegami w domu skonsultować to ze specjalistą.

Te domowe maseczki to sposób na zmarszczki

Wiele osób lubi nakładać sobie na twarz maseczki podczas wieczornego SPA. Maseczki wykonane z domu z tych produktów, mogą dobrze zadziałać na zmarszczki:

  • Maseczka z fasoli: ugotuj filiżankę fasoli, przetrzyj przez sitko, dodaj oliwę, sok z cytryny i łyżkę miodu. Nałóż maseczkę na twarz, a po 15 minutach zmyj ciepłą wodą.
  • Maseczka z banana: banana rozgnieć i wymieszaj z łyżeczką oleju migdałowego, nałóż na twarz i przykrywaj ciepłym okładem przez 30 minut, następnie zmyj wodą.
Więcej o: