Co można robić w ferie zimowe 2023? Te tanie miejsca w Polsce są idealne do wypoczynku

Przerwa międzysemestralna to idealny czas, by zwiedzić ciekawe miejsca w Polsce. Zastanawiacie się, gdzie spędzić ferie zimowe 2023? Podpowiadamy, co można robić w ferie zimowe i gdzie można wiele zobaczyć, za stosunkowo niewielką cenę. To idealne miasta na zimową wycieczkę. Informujemy też, kiedy zaczynają się ferie 2023.

Właśnie rozpoczęły się ferie zimowe i będą trwały aż do końca lutego. Są to dwa tygodnie między semestrami, kiedy uczniowie mogą odpocząć od nauki i przygotować się na nowe szkolne wyzwania. Warto wykorzystać ten czas jak najlepiej, zwłaszcza we wspólnym gronie. Skorzystaj z naszych propozycji tanich atrakcji zimowych w Polsce.

Zobacz wideo Na narty w Polsce: pięć miejsc, w których poczujesz się jak w Alpach

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Kiedy ferie zimowe 2023? Dlaczego są w różnych terminach? To już za chwilę

Terminy przerwy międzysemestralnej dla konkretnych województw ogłasza Minister Edukacji Narodowej. Zasada to obowiązuje w Polsce od 2003 roku. Powód jest prosty. Zorganizowanie ferii zimowych dla wszystkich uczniów w tym samym czasie sprawiałoby problemy logistyczne, a hotele i atrakcje turystyczne byłyby przeludnione. Kiedy wypadają ferie zimowe dla poszczególnych regionów?

16 – 29 stycznia: lubelskie, łódzkie, podkarpackie, pomorskie, śląskie.

23 stycznia – 5 lutego: podlaskie, warmińsko-mazurskie.

30 stycznia – 12 lutego: kujawsko-pomorskie, lubuskie, małopolskie, świętokrzyskie, wielkopolskie.

13 – 26 lutego: dolnośląskie, mazowieckie, opolskie, zachodniopomorskie.

Gdzie na ferie zimowe 2023? Tanie miejsca na atrakcje zimowe w Polsce

Pierwsze co przychodzi nam do głowy, myśląc o feriach zimowych to góry. Liderem niezmiennie jest Zakopane, ale jeśli chcemy wydać mniej pieniędzy, pojedźmy nieco dalej. Kościelisko to niewielka miejscowość, granicząca z Zakopanem, a równocześnie tańsza i spokojniejsza. Wieś jednak nie jest pozbawiona atrakcji. Znajdziemy tu piękne widoki, sporo sklepów oraz karczmy z regionalną kuchnią. Ogromną zaletą jest również bezpośrednie sąsiedztwo Tatrzańskiego Parku Narodowego i możliwość dojścia pieszo do większości szlaków.

Co robić w ferie zimowe? Oryginalny sposób na spędzenie ferii zimowych

Ceny kurortów poza sezonem letnim są nad Bałtykiem o wiele niższe niż w jego trakcie. Podczas naprawdę srogich zim może udać nam się zobaczyć zamarznięte fale, co jest niesamowitym przeżyciem. W łagodniejszych warunkach wyjazd ma również wiele zalet. Czyste powietrze nasycone jodem, długie spacery na plaży, lokalne dania i atrakcje, to wszystko sprawi, że niewielkim kosztem przeżyjecie cudowne ferie.

Więcej o: