Wnosisz bagaż podręczny na pokład samolotu? Możesz tego żałować! Te linie wprowadziły surowe opłaty

Podróżując samolotem na zaledwie kilka dni, wystarcza zabrać bagaż podręczny. Tanie linie lotnicze do tej pory oferowały taką możliwość za darmo. Niedawno zmieniły się zasady. Wprowadzono obowiązkowe opłaty, które dla wielu osób są wysokie.

Bagaż podręczny podczas niedalekich podróży był bardzo popularny wśród pasażerów samolotów tanich linii lotniczych. Jednak od jakiegoś czasu nastały pewne zmiany, które uniemożliwiają zabranie większych toreb czy walizek na pokład samolotu. Niegdyś zapakowaliśmy najpotrzebniejsze rzeczy nawet na tygodniową podróż do małej walizki na kółkach, więc była to duża oszczędność pieniędzy. Aktualnie wygląda to nieco inaczej. 

Zobacz wideo Czy po podwyżkach cen biletów taniej podróżuje się pociągiem, czy samochodem?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Bagaż podręczny Ryanair. Tej walizki nie masz w cenie biletu

Jeśli planujesz podróż i organizujesz ją na własną rękę, a nie np. przez biuro podróży, warto wiedzieć, jak wygląda kwestia bagażów w samolotach. Podróże tanimi liniami lotniczymi były i są lubiane przez społeczeństwo ze względu na dużą ilość połączeń oraz niewygórowane ceny biletów. Niegdyś w cenie biletu na pokład samolotu mogliśmy zabrać małą walizkę na kółkach. Jak przedstawia się to aktualnie w liniach Ryanair? Na pokład samolotu nie wniesiemy już bezpłatnie walizki na kółkach, a jedynie małą torbę o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25 cm. 

Wszyscy pasażerowie mają prawo zabrać ze sobą 1 małą osobistą torbę, która musi zmieścić się pod siedzeniem przed Tobą (40 cm x 20 cm x 25 cm).

Czytamy w regulaminie Ryanair

Linie lotnicze WizzAir. Zmiany w bagażu podręcznym

WizzAir to linia lotnicza, która słynie podobnie jak Ryanair z tanich i częstych lotów. Niestety, ale tutaj również doszło do pewnych zmian w obrębie bagażów podręcznych. Od pewnego czasu na pokład samolotu bezpłatnie możemy zabrać jedynie torbę o wymiarach 40 x 30 x 20 cm i wadze maksymalnej 10 kg. Taka torba musi zmieścić się pod siedzeniem. Jeśli chcesz zabrać ze sobą walizkę na kółkach, można wykupić taką opcję. W tej sytuacji masz możliwość pierwszeństwa wejścia na pokład oraz zabranie walizki o wymiarach 55 x 40 x 23.

Bagaż ten musi zmieścić się pod fotelem przed Tobą; może to być torba na laptopa, damska torebka lub mały plecak.

Czytamy w regulaminie WizzAir

Więcej o: