Horoskop kwiatowy 2023. Te wyjątkowe rośliny pasują do znaków zodiaku! Warto je mieć w swoim domu

Horoskop kwiatowy podpowie ci, jakie rośliny najbardziej pasują do twojego znaku zodiaku. Postaw je w domu, a być może poczujesz różnicę. Kwiaty mogą symbolizować twój charakter i odzwierciedlać osobowość. Przedstawiamy horoskop kwiatowy 2023.

Choć horoskop kojarzy się przede wszystkim z układem gwiazd i znakami zodiaku, nie jest to jedyna forma przepowiedni. Rośliny, jakie trzymasz w domu, mogą mieć wielkie znaczenie dla tego, jak czujesz się w danym otoczeniu. Nie chodzi tylko o ich zapach lub wygląd. Horoskop kwiatowy może wiele powiedzieć o charakterze. Kwiaty symbolizują zdaniem wielu np. osobowość. 

Zobacz wideo Zaskocz ukochaną osobę w walentynki. To prostsze, niż myślisz!

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Horoskop kwiatowy dla osób z pierwszego kwartału. Jakie kwiaty wybrać do domu?

Do osób urodzonych w styczniu, które marzą o wielkiej miłości pasuje goryczka i oset. Cechują się dużą wrażliwością. Dusze towarzystwa urodzone na przełomie stycznia i lutego powinny trzymać w domu nieśmiertelnik, jemiołę i kosmos. Te osoby kochają przygody i nowe doświadczenia. Późny luty i marzec to czas na mimozę oraz mak. Marzyciele i artyści czują się najlepiej w otoczeniu tych kwiatów. Osoby z drugiej połowy marca mogą być egocentryczne. Ich kwiaty to lilia i tojad.

II kwartał 2023. Co mówi o tobie horoskop kwiatowy?

Kwiecień to czas na hortensje i dalie. Osoby urodzone w tym czasie są optymistyczne i otwarte na ludzi. W maju kwitną konwalie, czyli symbol marzycieli związanych z przyrodą. Osoby z maja symbolizują też kaczeńce i margerytki. Są przyjazne, ale niewierne. W czerwcu królują ozdobne dzwonki, stokrotki i tulipany. Ci, którzy urodzili się tego miesiąca pragną nowych doświadczeń i nie lubią stagnacji.

Horoskop kwiatowy — III kwartał roku. Jakie rośliny królują w tym czasie?

Wakacje otwiera lilia wodna. Jest niezdecydowana i ciągle wpada w kłopoty. Na środek miesiąca przypada ciepły i rodzinny fiołek. Lipiec zamyka dzika róża, lekkomyślna i nieco szalona. W sierpniu rodzą się osoby spod znaku słonecznika, energetyczne i pełne życia oraz osoby z symbolem róży, próżne i spragnione komplementów. Przed jesienią przychodzi czas na goździki i astry, czyli osoby szczere. Ten okres zamykają wrzosy, symbol dyskrecji.

IV kwartał 2023. Co symbolizują te kwiaty?

Osoby urodzone w październiku powinny otaczać się kamelią i lilakiem. Są spokojne i dyplomatyczne. W listopadzie królują wierne i ambitne piwonie oraz orchidea. Przełom listopada i grudnia to czas na mieczyki i mniszki lekarskie, przedsiębiorcze i zainteresowane polityką. Rok zamyka szarotka, odpowiedzialna i zrównoważona.

Warto pamiętać, że nie każdy wierzy w horoskopy, a niektóre z nich należy traktować z przymrużeniem oka. Pomimo przepowiedni z gwiazd, zawsze można odmienić swój los.

Więcej o: