Wycieraczki samochodowe zostawiają smugi? Ten prosty trik powinien znać każdy kierowca i kierowczyni

Wycieraczki samochodowe pozostawiają smugi na szybkie? Czy to oznacza, że jedynym wyjściem jest ich wymiana? Okazuje się, że nie! Dzięki temu prostemu trikowi szybko uda ci się je naprawić, a smugi pozostaną tylko wspomnieniem. Podpowiadamy, jak przygotować zimowy płyn do spryskiwaczy.

Sprawne wycieraczki są niezbędnym, aby móc bezpiecznie poruszać się po drogach. Dzięki nim możemy bez trudu zetrzeć śnieg, deszcz oraz brud z szyb, aby mieć doskonałą widoczność. Co zrobić, kiedy zawodzą? Wyjaśniamy!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Śnieg na samochodzie. Mandat może wynieść 3 tys. zł

Wycieraczki samochodowe. Co może powodować powstawanie smug? 

Kiedy zauważysz, że wycieraczki pozostawiają brudne smugi utrudniające widoczność, niezwłocznie musisz zając się tym problemem. Choć wielu kierowców uważa, że jedynym wyjściem z tej sytuacji jest wymiana wycieraczek, to wcale tak nie jest. Pomocne może być wykonanie tej jednej prostej czynności.  Jeśli podczas jazdy wycieraczki zaczną zostawiać smugi, zatrzymaj się na parkingu lub stacji benzynowej. W pierwszej kolejności sprawdź, czy na wycieraczkach nie zalega śnieg lub lód. Może zdarzyć się tak, że pióra są już mocno zabrudzone. Wówczas należy sięgnąć po papier toaletowy, ręcznik kuchenny lub ściereczkę i delikatnie usunąć brud z wycieraczek. Pamiętaj, że wycieraczki warto wymieniać regularnie, przynajmniej raz w roku

Przesunęli dwunastotonowy most. Zobacz wideo dokumentujące niezwykły wyczyn inżynieryjny! Przesunęli dwunastotonowy most, to niesamowite! Zobacz, jak im poszło!

Płyn do spryskiwaczy zimowy. Jak zrobić go samodzielnie? 

Zimowy płyn do spryskiwaczy bez problemu kupisz na każdej stacji benzynowej. Co, jednak jeśli nagle go zabrakło, a ty musisz wyruszyć w trasę? Bez obaw w kilka chwil przygotujesz go samodzielnie. Potrzebujesz wyłącznie:

  • bańkę po zużytym płynie do spryskiwaczy, 
  • wodę,
  • płyn do mycia naczyń,
  • ocet,
  • alkohol izopropylowy 70 procent.

Do bański wlej przefiltrowaną wodę (cztery litry), dodaj łyżkę płynu do mycia naczyń, a następnie 100 mililitrów octu oraz szklankę alkoholu izopropylowego. Całość wymieszaj, a następnie wlej do wlewu. 

Gdzie na ferie zimowe 2023? Nie tylko Zakopane. Te nietypowe miejsca będą idealne Gdzie na ferie zimowe 2023? Te nietypowe miejsca będą idealne

Czyste szyby i ich wpływ na bezpieczeństwo. O czym musi pamiętać każdy kierowca?

Prawo o ruchu drogowym jasno określa, że każdy pojazd biorący udział w ruchu drogowym musi być zbudowany, wyposażony oraz utrzymany w taki sposób, aby nie zagrażało to bezpieczeństwu. Co, jeśli kierowca nie odśnieżył prawidłowo samochodu i ma ograniczone pole widoczności? Może wówczas czekać go mandat karny w wysokości do trzech tysięcy złotych.

Więcej o: