Kiedy jest karnawał 2023? Impreza na karnawał w Rio już niedługo. Kolorowe stroje znów zachwycą

Kiedy jest karnawał 2023? To idealny moment, aby imprezować i spędzać czas ze znajomymi. Kolorowe stroje znów zachwycą wszystkich. Impreza na karnawał w Rio de Janeiro również niedługo się rozpocznie. Dowiedz się także, o najpopularniejszych atrakcjach w Europie.

Karnawał to wspaniały czas pełen zabaw i imprez. To również moment, w którym króluje wielobarwność i niesamowite stroje. Szczególnie w Wenecji czy w Rio de Janeiro można podziwiać ciekawe pomysły na przebrania. Dowiedz się, kiedy rozpoczyna się karnawał i jak obchodzi się go za granicą.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Karnawałowe przekąski - na imprezę i nie tylko

Kiedy jest karnawał 2023? Rozpoczął się całkiem niedawno

Karnawał rozpoczął się naprawdę niedawno. Początek miał miejsce 6 stycznia, czyli dokładnie w Święto Trzech Króli. Natomiast koniec przypadnie w Środę Popielcową. Z tego powodu to właśnie teraz jest idealny moment, aby spędzić ciekawie czas ze znajomymi i przebrać się w kolorowe stroje lub za ulubione postacie. 

Kiedy jest karnawał w Rio de Janeiro? Zabawa rozpocznie się już za miesiąc

Karnawał w Rio de Janeiro to jedno z największych i najpopularniejszych wydarzeń na świecie. Kolorową paradę kojarzy praktycznie każda osoba. Co więcej, impreza trafiła nawet do księgi rekordów Guinnessa jako największe takie wydarzenie na świecie. Podczas każdego dnia karnawału w Rio de Janeiro uczestniczy w nim około 2 miliony osób jednocześnie. W tym roku wydarzenie rozpocznie się 17 lutego, a zakończy 25 lutego. Jednak dostęp do atrakcji nie jest wcale taki tani. Bilety kosztują między 100, a 400 złotych. 

mól spożywczy Wymieszaj je ze sobą i spryskaj szafkę. Skuteczny sposób na mole

Kiedy jest karnawał 2023? Najpopularniejsze wydarzenie w Europie rozpocznie się już niedługo

W Europie również odbywa się bardzo popularny karnawał. Wydarzenie w Wenecji ściąga turystów z całego kontynentu. Impreza rozpocznie się tam 4 lutego, natomiast skończy się dopiero 21 lutego, czyli dzień przed rozpoczęciem Wielkiego Postu. Jeśli chcesz wybrać się do Wenecji w tym okresie, to spotkasz tam grupy osób w przebraniach i pięknych kolorowych maskach

Gdzie na ferie zimowe 2023? Nie tylko Zakopane. Te nietypowe miejsca będą idealne Gdzie na ferie zimowe 2023? Te nietypowe miejsca będą idealne

Więcej o: