Wyjmij je z butów i rozłóż w kilku miejscach. Rozwiążesz popularny problem w domu i samochodzie

W butach możesz znaleźć rzeczy, których jak się okazuje, nie warto wyrzucać. Mogą sprawdzić się w wielu sytuacjach! Ten produkt możesz położyć w domu albo w aucie, aby błyskawicznie pozbyć się popularnego problemu. O co dokładnie chodzi?

Buty to część ubioru, który kupujemy raz na jakiś czas. Jest to zdecydowanie rzadziej niż np. bluzki, czy spodnie. Warto zatem skorzystać z okazji, kiedy mamy w domu karton, a buty wypełnione są papierem i... czymś jeszcze. Ten produkt ma bardzo wiele zastosowań! Nie musisz go wyrzucać. 

Zobacz wideo Sneakersy - najlepszy sposób na przełamanie eleganckiej stylizacji?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Domowy pochłaniacz wilgoci. Daj tym saszetkom drugie życie!

W kartonie po butach można zauważyć małą saszetkę z kuleczkami, której nie warto wyrzucać. Do czego ona służy? Kuleczki w małym woreczku to nic innego jak żel krzemionkowy. Jego właściwości z pewnością zdziwią nie jedną osobę. Otóż żel krzemionkowy ma właściwości osuszające i stosuje się go do usuwania wilgoci. Co ciekawe produkt ten może wykorzystać w wielu innych sytuacjach!

Pochłaniacz wilgoci do samochodu. Czego możesz użyć?

Jeśli wchodząc rano do samochodu, walczysz z zaparowanymi szybami, nie warto tracić czasu na ich wycieranie. Wystarczy, że wcześniej w aucie porozkładasz kilka saszetek z żelem krzemionkowym, a pozbędziesz się problemu z zaparowanymi szybami w samochodzie.

Do czego używać kuleczek krzemionkowych? Możliwości jest wiele

Żel krzemionkowy to świetny pochłaniacz wilgoci, który tak naprawdę mamy na wyciągnięcie ręki. Kulki z nowych butów można wykorzystać na kilka sposobów, a oto niektóre z nich: 

  • Zawilgotniały telefon: jeśli np. w czasie deszczu twój telefon zawilgotniał, wystarczy, że włożysz go do woreczka z kulkami krzemionkowymi, a te pochłoną wilgoć.
  • Szafa z odzieżą: jeśli masz w domu problem z wilgocią, warto np. do szaf z ubraniami czy ręcznikami włożyć kuleczki krzemionkowe. Rzeczy nie będą miały nieprzyjemnego zapachu i nie zwilgotnieją.
  • Suszenie obuwia: jeśli twoje buty w czasie deszczu delikatnie przemokły, włóż do środka kilka saszetek z kuleczkami krzemionkowymi. 
  • Biżuteria: przechowywanie biżuterii w wilgotnych miejscach jest dla niej szkodliwe, więc warto do pudełka z biżuterią wrzucić woreczek kulek krzemionkowych.
Więcej o: