Jak umyć mikrofalę? Ten lubiany owoc w mig usunie zaschnięte plamy i zacieki z tłuszczu

Jak skutecznie pozbyć się zabrudzeń z wnętrza kuchenki mikrofalowej? Sposób na zaschnięte zacieki i tłuste plamy jest bardzo prosty! Podpowiadamy, jak umyć mikrofalę szybko skutecznie z użyciem popularnego owocu.

Kuchenka mikrofalowa stanowi wyposażenie praktycznie każdej kuchni i dla wielu stała się nieocenionym zamiennikiem piekarnika. Niestety posiada także niewielką wadę, ponieważ bardzo szybko się brudzi i przejmuje zapachy z potraw, które mogą być wyjątkowo nieprzyjemne. Z tego powodu wymaga ona systematycznego mycia.

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o mikrofalówkę? Ważna jest systematyczność

Jak wszystkim wiadomo, zabrudzeniom lepiej zapobiegać niż je usuwać. Aby uniknąć trudnych do pozbycia się zacieków, należy przykrywać potrawy w trakcie podgrzewania, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury mogą zachlapywać ściany urządzenia. Warto również unikać układania jedzenia bezpośrednio na talerzu znajdującym się wewnątrz kuchenki. Istotna jest także systematyczność w oczyszczaniu mikrofalówki, gdyż zdecydowanie trudniej pobyć się starszych zacieków. Świetnym rozwiązaniem jest przecieranie jej mokrą ściereczką po każdym użyciu. Jeśli jednak nie mamy na to czasu lub chęci, zamiast wydawać pieniądze na drogie sklepowe detergenty, warto zastosować tanie domowe sposoby. 

Kiedy jest karnawał 2023? Impreza na karnawał w Rio już niedługo. Kolorowe stroje znów zachwycąKiedy jest karnawał 2023? Impreza na karnawał w Rio już niedługo

Jak wyczyścić mikrofalę domowymi sposobami? Sięgnij po produkt z kuchni 

Mikrofalówka pozwala zaoszczędzić sporo czasu podczas przygotowywania posiłków, lecz potrafi również dużo go zabrać, gdy przychodzi czas na jej czyszczenie. Zastanawiasz się, jak poradzić sobie z uporczywymi zaciekami z tłuszczu? Jest na to prosty sposób! Wystarczy stworzyć mieszankę z wody i cytryny! Do żaroodpornego naczynia wlej szklankę wody i dodaj sok z jednego owocu. Roztwór umieść w mikrofalówce, ustaw najwyższą moc urządzenia i włącz na około 5 minut. Po tym czasie przetrzyj wnętrze kuchenki ściereczką. Wraz z brudem powinien zniknąć także nieprzyjemny zapach. 

Co można odliczyć od podatku? O tym mało kto wie! Mniej popularne ulgi podatkowe 2023Co można odliczyć od podatku 2023? Ulga termomodernizacyjna i inne

Domowy sposób na doczyszczenie kuchenki mikrofalowej

W celu skutecznego wyczyszczenia mikrofalówki idealnie sprawdzi się także ocet, który ma wyjątkowe właściwości odkażające, a do tego kosztuje zaledwie kilka złotych. Ocet, podobnie jak cytrynę, należy wymieszać z wodą w proporcjach 1:1. Gotową mieszankę możemy nałożyć gąbką lub za pomocą dozownika ze spryskiwaczem. Warto pamiętać, aby nie używać myjek z twardym włosiem, gdyż mogą one uszkadzać delikatną powierzchnię kuchenki. 

Więcej o: