Dodaj cztery łyżki i wyczyść kuchenne szafki! Błyskawicznie pozbędziesz się tłuszczu i brudu

Jak pozbyć się tłuszczu z szafek kuchennych? Nie zawsze łatwo sobie z tym poradzić, ponieważ zabrudzenia, które osadzają się nad piekarnikiem, są lepkie i przyklejają się do blatów. Mamy sprawdzone sposoby na tłuszcz i brud. Czasem wystarczy tylko kilka kropel!

Regularnie czyszczenie szafek i blatów kuchennych jest ważne, zwłaszcza jeśli położone są w pobliżu kuchenki. Właśnie wtedy, podczas gotowania i smażenia, może osadzać się na nich trudny do pozbycia się tłuszcz. W walce z zabrudzonymi szafkami pomogą naturalne sposoby, nierzadko skuteczniejsze niż środki chemiczne. Wypróbuj polecane przez nas produkty, które najprawdopodobniej masz już w domu.

Zobacz wideo Jak utylizować tłuszcz po smażeniu, by uniknąć przykrej niespodzianki z zatkanymi rurami?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak doczyścić szafki z tłuszczu? Ten produkt sprawi, że pozbędziesz się problemu

Jednym ze sposobów, który możesz wypróbować na zatłuszczone szafki, jest roztwór przygotowany z octu i wody. Ocet dzięki swojej naturalnej kwasowości idealnie nadaje się do czyszczenia zabrudzonych powierzchni. Wymieszaj je w równych proporcjach, a następnie nałóż bezpośrednio na plamy. Po kilku minutach zetrzyj miękką szmatką, a w razie potrzeby powtórz czynność jeszcze raz.

Jak wyczyścić palniki w kuchence gazowej? Jak skutecznie wyczyścić kuchenkę? Banalny sposób na brudne palniki

Jak pozbyć się tłustych plam z blatów? Tani i sprawdzony sposób

Kolejną metodą jest wykorzystanie szklanki sody oczyszczonej i czterech łyżek soku z cytryny. Przyrządzamy z nich preparat odtłuszczający, mieszając ze sobą oba produkty i dodając do nich dwie szklanki ciepłej wody. Środek nakładamy na plamy, a następnie ostawiamy go na parę minut. Na koniec ścieramy gąbką, a po brudzie nie powinno być śladu.

Mycie okien Jak wyczyścić pożółkłe ramy okienne? Użyj tego produktu, a będą jak nowe

Ten środek pozwoli skutecznie się pozbyć tłustych plam. Masz go w domu

Jeśli nie masz czasu, by zakupić wspomniane przez nas produkty, sięgnij po coś, co na pewno masz w kuchni. Tak, to płyn do mycia naczyń. Okazuje się, że równie dobrze nadaje się do mycia między innymi tłustych szafek. Nic nie ma tak silnego działania odtłuszczającego, jak on. Wedle uznania możesz rozcieńczyć płyn wodą, a następnie umyć nim blaty miękką stroną gąbki. Po przetarciu przemyj szafki wodą, a następnie wytrzyj do sucha. Plamy z pewnością znikną.

Jak wyczyścić przypalone żelazko? Jak wyczyścić przypalone żelazko? Prosty sposób pozwoli ci zaoszczędzić

Więcej o: