Czy na Marsie jest życie? Naukowczyni z NASA odpowiada. Zaskakujące słowa Heather Graham

Czy ludzie są jedynymi istotami żyjącymi w kosmosie? Zarówno odpowiedź twierdząca, jak i przecząca budzi niepewność i strach. Od wielu lat toczy się ogromna dyskusja na temat potencjalnego życia na Marsie. Naukowczyni z NASA - Heather Graham odpowiada na nurtujące pytania.

Mars to czwarta planeta od Słońca. Jest miejscem, szczególnej obserwacji naukowców. Istnieją bowiem przypuszczenia, że na Czerwonej Planecie mogło być życie. Potwierdzenie tej informacji mogłoby naprawdę wiele zmienić. Do tej pory nikomu nie udało się postawić stopy na Marsie tak jak na Księżycu. Jednak od kilku lat czwartą planetę od Słońca eksplorują sondy i łaziki. Dzięki temu zbierane są informacje dotyczące specyfiki Marsa. Jedna z naukowczyń NASA postanowiła odpowiedzieć na pytanie, czy na czerwonej planecie może istnieć życie. 

Zobacz wideo Łazik NASA wylądował na Marsie i przesłał pierwsze zdjęcia z jego powierzchni

Więcej podobnych artykułów możesz przeczytać na stronie głównej Gazeta.pl

Eksploracja Marsa przez NASA. Co chcą osiągnąć naukowcy?

NASA ma specjalny program zajmujący się eksploracją Marsa. Od 2014 roku naukowcy starają się zrealizować szczegółowe cele, które NASA opracowało w specjalnym planie strategicznym. Wśród punktów, które badacze chcą osiągnąć, znajduje się m.in.:

Wykorzystanie możliwości pomiarowych, które przyczyniają się do rozwoju wiedzy niezbędnej do przyszłej eksploracji Marsa przez człowieka

- tak brzmi jeden z zapisów udostępnionych na stronie internetowej dotyczącej eksploracji Marsa.

Czy na Marsie istnieje życie? Naukowczyni NASA odpowiada

NASA udostępniło filmik, w którym naukowczyni — Heather Graham, odpowiada na pytanie, czy na Marsie naprawdę istnieje życie. 

Znaleźliśmy wiele dowodów na to, że Mars mógł podtrzymywać życie w przeszłości. 

Badaczka mówi także o tym, że na Marsie był olbrzymi ocean i atmosfera, która mogła podtrzymywać życie. Jednak nie ukrywa, że zostało bardzo dużo niezbadanych części Marsa, które potencjalnie nadają się do zamieszkania. Zalicza do nich miejsce pod powierzchnią. 

 

Życie pod powierzchnią Marsa. Czy to możliwe? 

Naukowczyni podaje, że życie pod powierzchnią jest możliwe ze względu na występujące tam różne substancje płynne. Co ciekawe byłoby tam nawet bezpieczniejsze niż na powierzchni.

Organizm mógłby tam żyć i byłby chroniony przed promieniowaniem, które jest tak szkodliwe na powierzchni.

- opowiada Heather Graham.

Dodaje również, że aktualnie na powierzchni Marsa są obecne łaziki i sondy, które mogą pomóc naukowcom znaleźć miejsca do potencjalnego zamieszkania. 

Czy nie jesteśmy jedyni w kosmosie?

Więcej o: