Weź dwa produkty z kuchni i wymieszaj. Szorstkie i suche dłonie staną się miękkie i gładkie!

Zimą skóra jest narażona na nadmierne przesuszanie i pękanie. Zastanawiasz się, jaki jest najlepszy sposób na gładkie dłonie? Zastosuj te proste domowe triki, a nie będą więcej potrzebowały profesjonalnych zabiegów i mróz nie będzie im straszny.

Pielęgnacja dłoni jest niezwykle ważna, nie tylko zimą, gdyż każdego dnia są one narażone na działanie wielu niesprzyjającym im czynników. Niestety ich ciągłe mycie oraz używanie wszelkich odkażających lubrykantów może doprowadzić do ich pękania. Z pomocą przychodzą domowe sposoby, których regularne stosowanie pozwoli cieszyć ci się idealnie gładką skórą. 

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak dbać o dłonie zimą? Wykorzystaj domowy sposób 

Jeśli w twoim życiu pojawił się problem z suchymi dłońmi, użyj miodu! W przesuszone miejsca wetrzyj ten słodki produkt i odczekaj kilka minut. Po tym czasie zmyj pozostałości ciepłą wodą bez mydła, gdyż może ono osłabiać działanie miodu. Powinien on załagodzić wszelkie podrażnienia i dogłębnie nawilżyć skórę. Regularne stosowanie tej metody spowoduje, że zapomnisz o problemie, nawet podczas niskich temperatur na zewnątrz. 

Inteligentne rasy kotów, kot sfinks,kot bengalski, kot belgijski, kot szkocki, kot norweski leśny, kot dachowiec, kot orientalnty Najmądrzejsze rasy kotów. Inteligencją biją na głowę większość pupili

Trik na gładkie dłonie zimą. Peeling cukrowy zdziała cuda

Aby samemu stworzyć peeling natłuszczający, wystarczy sięgnąć po dwa produkty, które zapewne znajdziesz w swojej kuchni. Pomogą ci oliwa z oliwek i cukier! W misce wymieszaj oliwę z cukrem, nałóż na dłonie i delikatnie masuj. Peeling natychmiast zregeneruje przesuszoną i popękaną skórę. Oliwa ją nawilży, natomiast cukier zetrze zalegający martwy naskórek. Wygląd twoich dłoni zmieni się już po pierwszym zastosowaniu tej metody. 

bilet na samolot Wnosisz bagaż podręczny na pokład samolotu? Możesz tego żałować!

Jak zapobiegać przesuszaniu się dłoni? Pamiętaj o tych zasadach

Oczywiste jest to, że w większości przypadków lepiej zapobiegać, niż leczyć. Aby uniknąć przesuszania się skóry podczas zimynie zapominaj o rękawiczkach i regularnie kremuj ręce. Możesz wykorzystać do tego maść z witaminą A, która jest dostępna niemalże w każdej aptece. Podczas kontaktu z jakimikolwiek silnymi detergentami lub dużą ilością kurzu również załóż rękawiczki. Unikaj także bardzo gorącej lub zimnej wody w trakcie mycia rąk.

Jeśli żadne sposoby nawilżające nie działają, powinieneś udać się do specjalisty, gdyż zła kondycja skóry może być oznaką wielu chorób!

Więcej o: