Wsyp to do doniczki, a skrzydłokwiat będzie rósł pięknie jak nigdy! Banalny trik na uprawę rośliny

Skrzydłokwiat zachwyca swoją elegancją, a dodatkowo jest idealnym nawilżaczem powietrza. Mimo że nie jest wymagającą rośliną, czasem bywa, że nie chce zakwitnąć. Jak dbać o to, by pięknie rósł? Wystarczy, że dodasz ten produkt do doniczki, a efekt cię zachwyci.

Ta piękna roślina ozdobna o białych kwiatach jest ulubieńcem niejednej pani domu. Oprócz eleganckiego wyglądu ma właściwości nawilżające pomieszczenie, dlatego warto zapewnić jej wszystkie warunki, by mogła pięknie kwitnąć. Odpowiednie zadbanie o skrzydłokwiat sprawi, że kwiaty będą cieszyć oko przez cały rok. Sprawdź, jak to zrobić.

Zobacz wideo Wyjątkowe rośliny, wyjątkowe potrzeby. Jak zadbać o monsterę, hiacynty, wrzosy i kaktusa?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Co zrobić, by skrzydłokwiat rósł? Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów

Skrzydłokwiat najlepiej czuje się w temperaturze maksymalnie 20 stopni Celsjusza. Jeśli nie chce kwitnąć, najprawdopodobniej stoi w złym miejscu. Zbyt nasłoneczniony parapet może sprawiać, że liście rośliny zostaną poparzone. Idealnym stanowiskiem będzie zatem szafka lub stół, do których dociera rozproszone światło. Równie istotne jest prawidłowe podlewanie. Latem skrzydłokwiat potrzebuje nawadniania dwa razy w tygodniu, zimą tylko raz.

Jak pielęgnować skrzydłokwiat? Poznaj domowe sposoby nawożenia

Jeśli powyższe porady nie pomogą, najprawdopodobniej twój skrzydłokwiat potrzebuje odpowiedniego odżywienia. Jednak zamiast drogich nawozów, polecamy wypróbować metodę, która potrafi zdziałać cuda. Doskonałym, naturalnym produktem, który dostarczy roślinie potrzebnych składników, są fusy z kawy. Resztki po ulubionym napoju są bogate w magnez, potas i fosfor. Dlatego też następnym razem ich nie wyrzucaj, a dodaj do doniczki. Efekty zauważysz już po kilku tygodniach stosowania.

Jak zrobić domowy nawóz? Twój skrzydłokwiat ci podziękuje

Naturalny nawóz możesz przyrządzić również z dodatkiem żelatyny. Dostarczy ona roślinie niezbędnego do wzrostu azotu. Przygotowanie mieszanki jest dziecinnie proste. Wystarczy podgrzać szklankę wody, dodać do niej łyżkę żelatyny i dokładnie wymieszać. Po ostygnięciu miksturę możemy rozcieńczyć i podlewać nią skrzydłokwiat. Na efekt nie trzeba będzie długo czekać. Roślina podziękuje nam bujnymi liśćmi i pięknymi kwiatami.

Więcej o: