Jak wyczyścić sufit? To nie takie trudne. Wypróbuj tę mieszankę, a plamy i brud znikną w mgnieniu oka

Sufit to jedno z tych miejsc w domu, które sprzątamy najrzadziej. Nie zmienia to jednak faktu, że pojawiają się na nim zabrudzenia, a przede wszystkim kurz i pajęczyny. Wyczyszczenie zabrudzeń nie jest wcale trudne. Sprawdź, jak skutecznie poradzić sobie ze sprzątaniem.

Plamy na suficie? Wbrew pozorom jest to możliwe. Pojawiają się tam nie tylko pajęczyny i kurz, ale także inne zabrudzenia, zwłaszcza w kuchni, gdzie pryskający tłuszcz może zatrzymać się dopiero na suficie. Sprzątanie tej części domu nie należy do prostych ze względu na sporą wysokość. Dlatego warto zastosować te metody, aby szybko uporać się z problemem. Niektóre triki możesz zastosować nawet bez użycia drabiny. 

Zobacz wideo Jak sprytnie wykorzystać szare mydło?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić sufit? Zacznij od odkurzacza

Pajęczyny i kurz w bardzo prosty sposób możesz usunąć, używając odkurzacza. Pamiętaj jednak, aby zmienić końcówkę na taką, która nie porysuje farby. Możesz to zrobić, nie wchodząc na drabinę, tylko wysuwając teleskopową rurę w odkurzaczu. Szczególną uwagę należy zwrócić na narożniki, to tam gromadzi się najwięcej kurzu i pajęczyn. Jeżeli po zakończeniu odkurzania widzisz, że nadal zalega kurz, konieczne będzie przetarcie sufitu ściereczką z mikrofibry. Możesz to zrobić, wchodząc na drabinę lub umieszczając ściereczkę na mopie i działać z podłogi.

Jak pozbyć się plam z sufitu? Wypróbuj tę mieszankę

Najważniejsze przy tworzeniu domowego środka czyszczącego jest wrócenie uwagi, aby nie był zbyt mocny i nie uszkodził farby, czy ozdób na suficie. Odpowiednią mieszanką będzie połączenie filiżanki ciepłej wody z łyżeczką płynu do naczyń i 2 łyżkami octu. Następnie gotowy specyfik przelej do butelki z atomizerem i spryskaj nim cały sufit. Uważaj, aby nie nałożyć zbyt dużej ilości środka. Jeżeli mieszanka zacznie kapać, to znak, że użyto go zbyt dużo. 

Sposób na brudny sufit. To proste

Kiedy środek jest już na całym suficie, następnie należy przejść do delikatnego czyszczenia. Możesz do tego użyć czystego wałka do malowania lub mopa z nowym wkładem, najlepiej z mikrofibry. Należy zwilżyć go wodą, a następnie przetrzeć cały sufit w kierunku od okna. Dzięki temu unikniesz widocznych smug. Kiedy wyczyścisz całą powierzchnię, nadmiar wody możesz usunąć, wycierając sufit suchą ściereczką. 

Więcej o: