Jak wyczyścić patelnię bez szorowania? Mamy na to prosty domowy sposób. Będzie lśnić jak nowa

Jak wyczyścić patelnię bez szorowania? Przypalone jedzenie i tłuszcz czasami ciężko jest usunąć z jej powierzchni. Czynność jest bardzo frustrująca i męcząca. Mamy jednak prosty i domowy sposób na to, aby twoja patelnia lśniła jak nowa. Dowiedz się, jak to zrobić.

Przypalona patelnia to prawdziwy koszmar w kuchni. Tłuszcz, który do niej przywarł, często jest naprawdę trudny do usunięcia. Mamy jednak trik, który sprawi, że twoja patelnia będzie zupełnie jak nowa. Dowiedz się, jak szybko i prosto usunąć zanieczyszczenia domowymi sposobami.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak najłatwiej wyczyścić urządzenia kuchenne - piekarnik, zmywarkę i kran?

Jak wyczyścić przypaloną patelnię? Pokrój to w kostkę, a problem zniknie

Jeśli masz problem z przypaloną patelnią, spieszymy z pomocą. Wykorzystaj seler naciowy. Zadziała on zbawiennie na powierzchnię patelni, dzięki czemu będzie ona lśnić jak nowa. Pokrój dwie lub trzy łodygi selera naciowego w kostkę. Następnie wsyp wszystko na przypaloną patelnię i wlej pół szklanki wody. W kolejnym kroku podgrzewaj wszystko na wolnym ogniu. Po około 5 minutach zdejmij wszystko z gazu i wyrzuć seler z patelni, a następnie wyszoruj wszystko gąbką nasączoną płynem do mycia. Dzięki temu pozbędziesz się zanieczyszczeń. Patelnia będzie jak nowa. 

jak wyczyścić mikrofalówkęJak umyć mikrofalę? Ten owoc w mig usunie zaschnięte plamy i tłuszcz

Jak doczyścić patelnię od spodu? Sięgnij po sodę oczyszczoną

Z biegiem czasu również i na spodzie patelni można zauważyć brud. Jeśli  chcesz go odpowiednio wyczyścić, sięgnij po sodę oczyszczoną. Pomoże ona usunąć trudne zabrudzenia. Posyp patelnię od spodu solą, a następnie sodą oczyszczoną. W kolejnym korku polej wszystko płynem do mycia naczyń i przykryj ręcznikiem papierowym. Na koniec zalej całość octem. Odczekaj około 10 minut, a następnie zmyj wszystko ciepłą wodą. Używaj do tego miękkiej szmatki. Wszystkie zabrudzenia powinny zmięknąć, dzięki czemu łatwo je usuniesz.

mól spożywczyWymieszaj je ze sobą i spryskaj szafkę. Skuteczny sposób na mole

Więcej o: