Jak prać kurtkę puchową, żeby jej nie zniszczyć? Wrzuć to do pralki, a puch się nie zbije

Pranie kurtki puchowej w pralce może wydawać się trudne, jednak jeśli przestrzega się kilku zasad, nie grozi jej zniszczenie. Co zrobić, aby nie straciła swojego kształtu, a puch się nie zbił? Okazuje się, że istnieje prosty trik, który sprawi, że krótka po praniu będzie jak nowa.

Nie musisz oddawać puchowych kurtek i płaszczy do pralni chemicznej za każdym razem, kiedy się ubrudzą. Z powodzeniem możesz wyprać je samodzielnie w domu. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Dwa sposoby na zawsze miękkie ręczniki

Długi płaszcz puchowy. Jak go prać, aby się nie zniszczył? 

Zanim wrzucisz do pralki kurtkę lub płaszcz sprawdź, czy masz w domu proszek lub płyn do prania, który jest przeznaczony do czyszczenia takiej odzieży. Nie należy prać ubrań z puchu w zwykłym proszku, to może spowodować jej zniszczenie. Warto także sprawdzić, czy w bębnie pralki nie znajdują się żadne ostre elementy, które mogłyby uszkodzić materiał. Co jeszcze trzeba zrobić? Opróżnić wszystkie kieszenie oraz zapiąć wszelkie zamki i zatrzaski. Bardzo ważne jest także ustawienie odpowiedniego programu. Najlepiej wybrać ten, który w instrukcji zaleca producent kurtki. Jeśli na metce brakuje informacji na ten temat, to należy ustawić program prania ręcznego, a temperaturę na 30 stopni.

Płaszcz puchowy. Ten trik sprawi, że puch nie będzie się zbijać

Co zrobić, aby płaszcz podczas prania nie stracił swojego kształtu, a puch się nie zbił? Wystarczy wykorzystać ten prosty trik. Po włożeniu do pralki kurki lub płaszcza umieść w bębnie cztery czyste piłeczki tenisowe. Bez problemu kupisz je w sklepach sportowych oraz supermarketach. Podczas prania piłeczki będą obijać się o kurtkę, a to sprawi, że zbicie się puchu będzie znacznie utrudnione

Jak suszyć kurkę puchową? Pamiętaj o tych zasadach 

Nie tylko prawidłowe pranie kurki jest kluczowe, aby jej nie zniszczyć. Nie mniej ważne jest jej odpowiednie suszenie. Najważniejsze jest to, aby nie suszyć jej blisko źródeł ciepła np. na kaloryferze. Po wyjęciu kurki lub płaszcza z pralki odciśnij nadmiar wody i delikatnie oklep materiał. Później połóż kurtkę na płasko na suszarce

Więcej o: