Genialny trik na lśniące panele podłogowe! Dodaj 5 łyżek do wiadra, a unikniesz zacieków i smug

Czyszczenie paneli odłogowych to nie lada wyzwanie. Czysta podłoga to ozdoba każdego wnętrza, a niestety czasami niektóre zabrudzenia są ciężkie do wyczyszczenia. Jak myć panele podłogowe, aby lśniły? To świetny sposób, na panele bez osadów i smug.

Panele podłogowe wybiera wiele osób, ponieważ wydają się one łatwe w utrzymaniu i w czyszczeniu. Niestety, ale czasami po czyszczeniu powstają smugi, które są bardzo widoczne, szczególnie podczas słonecznych dni. Jak myć panele podłogowe? Co na smugi na panelach podłogowych?

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak czyścić panele podłogowe? Zacznij od tego i uważaj na te błędy

Zanim nalejesz do wiaderka wody i zamoczysz mopa, upewnij się, że panele zostały wyczyszczone z kurzu, czyli odkurzone lub pozamiatane. Warto wspomnieć, że nie należy odkurzać paneli bez odpowiedniej końcówki, ponieważ można je w ten sposób porysować. Jeśli myjesz panele mopem, przed kontaktem z podłogą dokładnie go wyciśnij, aby panele nie napuchły. Częstym błędem popełnianym podczas mycia paneli jest nakładanie detergenty bezpośrednio na nie, a niestety bardzo często odbarwia to powierzchnię.

Jak myć panele podłogowe? Dodaj to do wody, a unikniesz smug

Jeśli chcesz, aby twoje panele były lśniące i bez smug, wykorzystaj domowy sposób, który może zdziałać cuda! Do 5 litrów wody dodaj 5 łyżek octu i wymieszaj. Takim roztworem umyj panele, a jeśli zapach octu będzie ci przeszkadzał, do wody dodaj dodatkowo kilka kropel olejku zapachowego. Pamiętaj, aby panele myć zgodnie z ich kierunkiem ułożenia!

Tłuste plamy na panelach. Ten produkt pomoże

Jeśli na panele podłogowe wylało ci się coś tłustego, warto skorzystać z domowego sposobu na bazie sody oczyszczonej, której właściwości zachwycają wiele osób! Do wiaderka z wodą dodaj około 5 łyżek sody oczyszczonej i wymieszaj. Następnie umyj panele tak jak zawsze. Jeśli nie masz akurat sody oczyszczonej w domu, możesz również użyć kilku kropel płynu do mycia naczyń, który powinien sobie poradzić z tłustymi plamami.

Więcej o: