Jak umyć słuchawkę prysznicową? Tiktoker znalazł genialny trik! Wystarczy, że włożysz to do środka

Słuchawka prysznicowa często jest pominięta podczas mycia prysznica, a jest tak samo ważna, jak nie ważniejsza, niż drzwi. To właśnie ze słuchawki leci wodą, którą myjemy całe ciało. Jak umyć słuchawkę prysznicową? Tiktoker pokazał ciekawy trik.

Słuchawka prysznicowa powinna być czyszczona regularnie, tak samo, jak cały prysznic. Jeśli widzisz, że strumień ze słuchawki prysznicowej staje się coraz to słabszy, może być to znak, aby wyczyścić słuchawkę, ponieważ zalega w niej kamień. Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową?

Zobacz wideo Jak wyczyścić czajnik? Mamy na to 3 proste sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak wyczyścić słuchawkę prysznicową? Tiktoker zdradza sposób

Jeden z użytkowników Tiktoka saito09 na swoim koncie pokazuje różne, ciekawe triki, które mogą przydać się w życiu codziennym. Jednym z trików jest sposób na czyszczenie słuchawki prysznicowej. Do umycia słuchawki tiktoker używa szczoteczek inter dentalnych przeznaczonych do czyszczenia szczelin między zębami. Szczoteczkę wkłada kilkukrotnie do otworów w słuchawce, przez które wylatuje woda. Po wyczyszczeniu każdego otworu należy odkręcić wodę, a brud razem z nią wypłynie ze słuchawki. Zachęcamy do sprawdzenia tiktoka!

Domowy sposób na wyczyszczenie słuchawki od prysznica

Zanim wybierzesz się do sklepu i kupisz silne środki chemiczne, poznaj domowe sposoby na wyczyszczenie słuchawki od prysznica. Jednym z ciekawych alternatywnych rozwiązań jest skorzystanie z octu. Wodę wymieszaj w proporcjach 1:1 z octem i przelej do butelki ze spryskiwaczem, następnie spryskaj słuchawkę przygotowanym roztworem i pozostaw na kilka minut. Jeśli słuchawka jest bardzo brudna, możesz ją zamoczyć w roztworze na kilka godzin. Drugą alternatywą jest wykorzystanie kwasku cytrynowego, szczególnie, wtedy gdy nie lubisz zapachu octu. Kwasek wymieszaj z wodą i tak samo, jak w przypadku octu zamocz słuchawkę w roztworze lub ją nim spryskaj.

Więcej o: