Zamiast wlać na patelnię, natrzyj tym zlew. Trik na czystą armaturę, bez zacieków i plam

Czarna armatura jest równie popularna, co trudna w czyszczeniu. Widać na niej brzydkie ślady po zaschniętym mydle czy kamienny osad. Regularnie czyszczenie baterii jest bardzo ważne i warto zastosować domowe sposoby, które sprawią, że kuchnia i łazienka będą lśnić.

Czarne elementy dekoracji cą coraz częściej spotykane w wielu domach. Szczególnie ciemna armatura cieszy się popularnością. Taki wystrój wnętrz jest bardzo modny, jednak aby wyglądał elegancko, musi być również schludny. Na czarnym kolorze dokładnie widać jasne, brudne plamy. Szczególnie na bateriach w łazience plamy po mydle czy osady z kamienia są bardzo widoczne. Sprawdź, jak czyścić czarną armaturę, aby cieszyła oko.

Zobacz wideo Żółte plamy na desce klozetowej? Przepis na pastę, która sobie z tym poradzi

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

O czym należy pamiętać sprzątając łazienkę? Pozbądź się śladów kamienia

Wiele osób zapomina o czyszczeniu armatury. Na co dzień przez umywalkę przelewają się litry wody z mydłem, ale to nie wystarcza. Osad z kamienia osadza się na bateriach, powodując brzydkie, białe ślady. Aby temu zapobiec, należy przecierać umywalkę suchą szmatką zaraz po użyciu. Korzystając z gotowych detergentów do sprzątania warto sprawdzić skład. Niektóre nie nadają się do czyszczenia czarnej armatury. Powinniśmy zrezygnować z produktów zawierających dużą ilość kwasów, alkoholi, chloru i rozpuszczalników.

Szorowanie płytek ceramicznych, żeby usunąć kamieńDomowe sposoby na pozbycie się kamienia i osadu z płytek

Jak wyczyścić czarny zlew? Ten roztwór usunie zabrudzenia

W sklepach z pewnością znajdziemy wiele detergentów do czyszczenia czarnej armatury. Jeśli nie masz czasu na zakupy, a potrzebujesz szybko wyczyścić łazienkę przed wizytą gości, możesz użyć produktu, który znajdziesz w swojej kuchni. Ocet to znany zamiennik środków do sprzątania, który nie tylko myje, ale też nadaje blask. Rozcieńcz go z wodą w proporcji 1:1, zamocz szmatkę i umyj zlew wraz z kranem. Możesz zostawiać roztwór na jakiś czas na bateriach, ale nie dłużej niż godzinę. W przeciwnym razie ocet może zniszczyć czarną powierzchnię. Dokładniej przemyj wszystko wodą i osusz ścierką.

jak prać kurtkę puchowąJak prać kurtkę puchową? Wrzuć to do pralki, a puch się nie zbije

Ciemny wystrój wnętrz. Jak skutecznie wyczyścić czarną armaturę?

Niektóre detergenty pozostawiają na czarnych bateriach brzydkie smugi. Aby temu zapobiec, warto po myciu nabłyszczać kran i umywalki. Nie musisz kupować kolejnego produktu chemicznego. Świetnie nada się do tego zwykły olej, który zapewne masz w kuchni. Nie tylko sprawi, że armatura będzie lśnić, ale też zaimpregnuje kamienne elementy. Nanieś niewielką ilość na ściereczkę z mikrofibry lub ręcznik papierowy i dokładnie przetrzyj całą armaturę. Wcieraj płyn tak długo, aż powierzchnia przestanie się kleić.

Więcej o: