Weszli do lasu i już nigdy nie wrócili. "Nawiedzony" las w Witkowicach i jego tajemnicza historia

Pomimo stałych postępów w nauce i technologii, miejsca uważane za nawiedzone wciąż są prawdziwą gratką dla miłośników historii z dreszczykiem. Jedną z takich lokalizacji jest las w Witkowicach pod Krakowem. Fani filmów grozy twierdzą, że ma wiele wspólnego z historią z "Blair Witch Project".

Choć w miejskich legendach nie ma zbyt wiele prawdy, zawsze warto sprawdzić, czy za naszymi płotami nie kryją się jakieś ciekawe miejsca, które warto zobaczyć.

Zobacz wideo "Martwe zło: Przebudzenie" [ZWIASTUN]

Nawiedzony las w Witkowicach. Tajemnicza historia spod Krakowa

Przykłady można mnożyć. Większość miejscowości w Polsce na swoje mniej lub bardziej znane legendy, które, mimo że da się wytłumaczyć w racjonalny sposób, działają na wyobraźnie lokalnych społeczności. Uznawane za nawiedzone zamki, lasy, w których podobno straszy czy przerażające, puste domy od wieków działają na wyobraźnię.

Muszki owocówki żerują na owocach, które przechodzą proces gnicia.Jak pozbyć się muszek owocówek? Poznaj najlepsze sposoby

Należy do nich historia z podkrakowskiego lasu w Witkowicach, która co rusz powraca w mediach niczym bumerang. Jedna z krakowskich miejskich legend opowiada o grupie dziewięciu studentów, którzy w październiku 2001 roku poszli do lasu na suto zakrapiane alkoholem ognisko i nigdy z niego nie wyszli. Tak jakby rozpłynęli się we mgle.

dowód osobistyTe osoby muszą szybko złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego

Weszli do lasu i zaginęli. Przerażające zdjęcia z odnalezionego aparatu

Podobno ostatnią osobą, która widziała młodych ludzi, był mężczyzna mieszkający na skraju lasu. Jak twierdzi legenda, ostrzegł ich, że las jest niebezpiecznym miejscem i nie należy do niego wchodzić. Utarło się również przekonanie, że policja tuszowała całą sprawę i nigdy nie ujawniła prawdy o wynikach poszukiwań.

Sześć miesięcy później inna grupa studentów znalazła w lesie aparat zawierający przerażające zdjęcia z ostatnich chwil imprezowiczów. Dzięki tej historii 15-hektarowy las położony wzdłuż części doliny rzeki Bibiczanki stał się jednym z najbardziej znanych miejsc w Polsce.

 

 Las w Witkowicach. Straszna historia inspirowana głośnym filmem grozy

Jeśli jednak widzieliście horror "The Blair Witch Project", od razu możecie znaleźć analogię dla tej historii. Jednak jak w każdej legendzie i tutaj jest ziarno prawdy. Las Witkowicki istnieje naprawdę. To piękny obszar zieleni położony pomiędzy ulicami Bibicką, Dożynkową i Witkowicką, rozciągający się od osiedla Witkowice Nowe po granicę gminy Zielonki. Jest to prawdziwa enklawa dzikiej przyrody, która jest chętnie odwiedzana przez mieszkańców Krakowa i turystów.

Więcej o: