Weszli do lasu i już nigdy nie wrócili. "Nawiedzony" las w Witkowicach i jego tajemnicza historia

Pomimo stałych postępów w nauce i technologii, miejsca uważane za nawiedzone wciąż są prawdziwą gratką dla miłośników historii z dreszczykiem. Jedną z takich lokalizacji jest las w Witkowicach pod Krakowem. Fani filmów grozy twierdzą, że ma wiele wspólnego z historią z "Blair Witch Project".

Choć w miejskich legendach nie ma zbyt wiele prawdy, zawsze warto sprawdzić, czy za naszymi płotami nie kryją się jakieś ciekawe miejsca, które warto zobaczyć.

Zobacz wideo "Martwe zło: Przebudzenie" [ZWIASTUN]

Nawiedzony las w Witkowicach. Tajemnicza historia spod Krakowa

Przykłady można mnożyć. Większość miejscowości w Polsce na swoje mniej lub bardziej znane legendy, które, mimo że da się wytłumaczyć w racjonalny sposób, działają na wyobraźnie lokalnych społeczności. Uznawane za nawiedzone zamki, lasy, w których podobno straszy czy przerażające, puste domy od wieków działają na wyobraźnię.

Należy do nich historia z podkrakowskiego lasu w Witkowicach, która co rusz powraca w mediach niczym bumerang. Jedna z krakowskich miejskich legend opowiada o grupie dziewięciu studentów, którzy w październiku 2001 roku poszli do lasu na suto zakrapiane alkoholem ognisko i nigdy z niego nie wyszli. Tak jakby rozpłynęli się we mgle.

Weszli do lasu i zaginęli. Przerażające zdjęcia z odnalezionego aparatu

Podobno ostatnią osobą, która widziała młodych ludzi, był mężczyzna mieszkający na skraju lasu. Jak twierdzi legenda, ostrzegł ich, że las jest niebezpiecznym miejscem i nie należy do niego wchodzić. Utarło się również przekonanie, że policja tuszowała całą sprawę i nigdy nie ujawniła prawdy o wynikach poszukiwań.

Sześć miesięcy później inna grupa studentów znalazła w lesie aparat zawierający przerażające zdjęcia z ostatnich chwil imprezowiczów. Dzięki tej historii 15-hektarowy las położony wzdłuż części doliny rzeki Bibiczanki stał się jednym z najbardziej znanych miejsc w Polsce.

 

 Las w Witkowicach. Straszna historia inspirowana głośnym filmem grozy

Jeśli jednak widzieliście horror "The Blair Witch Project", od razu możecie znaleźć analogię dla tej historii. Jednak jak w każdej legendzie i tutaj jest ziarno prawdy. Las Witkowicki istnieje naprawdę. To piękny obszar zieleni położony pomiędzy ulicami Bibicką, Dożynkową i Witkowicką, rozciągający się od osiedla Witkowice Nowe po granicę gminy Zielonki. Jest to prawdziwa enklawa dzikiej przyrody, która jest chętnie odwiedzana przez mieszkańców Krakowa i turystów.

Więcej o: