Zorza Polarna w Polsce. Fotografie wykonane nad Bałtykiem zapierają dech w piersiach

Wiele osób, aby zobaczyć zorzę polarną na własne oczy, udaje się w daleką podróż na Islandię, jednak przy sprzyjających warunkach ten niezwykły spektakl można dostrzec także w Polsce. W mediach społecznościowych pojawiły się wiele zdjęć tego barwnego zjawiska.

Zorza polarna została sfotografowana w nocy w niedzieli na poniedziałek w Polsce. To malownicze zjawisko można było zauważyć nad Morzem Bałtyckim.

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Spójrz na niebo. Czy wiesz, jakie widzisz chmury?

Zorza polarna w Polsce 2023. W internecie pojawiło się mnóstwo zdjęć 

Jednemu z fotografów udało się, uwiecznić ten rzadko widoczny w Polsce spektakl. W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcie m.in. ze Sztutowa i Stegny.

Mieszkam tu i miałam szczęście widzieć niesamowite widowisko

- napisała w komentarzu jedna z internautek zachwycona widokiem zorzy polarnej. 

Na Facebooku "Kataklizmy w Polsce i na świecie" opublikowano zdjęcie zorzy wykonane z nocy niedzieli na poniedziałek w Rewie w województwie pomorskim

 W Trójmieście wykonano również zdjęcia zorzy.

Zjawisko było także na Wyspie Sobieszewskiej w Gdańsku.

Zorzę udało się sfotografować także innych miejscach Polski.

Zorza polarna. Jak powstaje to zjawisko? 

Zorza polarna to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych zjawisk świetlnych, jakie możemy obserwować. Najczęściej można je zauważyć w pobliżu biegunów magnetycznych Ziemi. Występują głównie za kołami podbiegunowymi, jednak jeśli warunki meteorologiczne są sprzyjające, można ją dostrzec także w innych miejscach np. w Polsce, a nawet w krajach śródziemnomorskich. Najczęściej na półkuli północnej widoczna jest na w Skandynawii. Pojawienie się zorzy polarnej jest związane z przepływem prądu w jonosferze w miejscu, gdzie przenikają się pasy radiacyjne i górnej atmosfery ziemskiej. 

Więcej o: