Twój kot też tak robi? Ma dla ciebie ważną wiadomość! TikTokerka wyjaśnia przyczyny kocich zachowań

Koty to jedne z najlepszych przyjaciół człowieka tak samo, jak psy. Czasami zachowania kotów mogą nas zastanawiać: co dokładnie oznaczają? Poznaj mowę ciała kotów, która mówi naprawdę dużo! Tiktokerka wyjaśnia ukryte przekazy w zachowaniach kotów.

Kocie zachowanie potrafi zdradzić naprawdę sporo o samym zwierzęciu i o tym, co chce ono nam przekazać. Czasami zachowania kotów są dla ludzi ciężkie do zrozumienia, a przyczyn jest od groma. Dowiedz się, kiedy twój kot pokazuje miłość, kiedy jest zdenerwowany, a kiedy chce więcej uwagi.

Zobacz wideo Wielka fanka pizzy i kotków. W Koło Plotka zagrała Ewa Zawada

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego koty nas liżą? Tiktokerka wyjaśnia

Tiktokerka 4petsonalities na swoim koncie udostępnia krótkie filmiki, na których wyjaśnia zachowania zwierząt czy daje wskazówki właścicielom pupili. Na jednym z filmików użytkowniczka wyjaśniła niektóre zachowania kotów, a oto co oznaczają:

  • Lizanie kota: gdy kot cię liże, oznacza cię swoim zapachem. W ten sposób zwierzę pokazuje, że jesteśmy ich własnością oraz że jesteśmy im bardzo bliscy.
  • Podgryzanie przez kota: po chwili lizania kot może zacząć czuć się niekomfortowo i zacznie cię podgryzać. Często podgryzanie stosują kocie mamy do swoich dzieci — w taki sposób pokazują im, że np. coś robią nie tak.

Dlaczego kot siada na sprzęcie elektronicznym? Mamy na to wyjaśnienie

W internecie oraz w życiu codziennym często możemy zobaczyć kota, który siada na laptopie, klawiaturze czy przy komputerze. Dlaczego tak się dzieje? Koty lubią te miejsca, ponieważ są one ciepłe, a czasami zwierze jest też zainteresowane tym, co dzieje się na ekranie. Koty czasami siadają na klawiaturze, ponieważ chcą pokazać, że potrzebują naszej uwagi i w ten sposób chcą, abyśmy skupili się właśnie na nich. 

Dlaczego koty lubią pudełka? Wyjaśnienie jest proste

Jeśli masz kota, to z pewnością nie raz chował się on do kartonu po butach, czy do innych małych pudełek. Dlaczego koty intrygują się kartonami? Koty w małych pudełkach czują się bezpiecznie, a chowanie się do nich sprawia im ogromną przyjemność i jest to świetna zabawa.

Więcej o: