Zaleganie wody w organizmie jest częstym problemem, który jest zależny od wielu czynników. Siedzący tryb życia, problemy hormonalne, sposób odżywiania to tylko nieliczne z nich. Szczególnie narażone są także kobiety w drugiej fazie cyklu miesiączkowego. Chcesz się dowiedzieć, co powoduje zatrzymanie wody w organizmie i, jak prawidłowo z tym walczyć? Jest na to kilka sposobów.
Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.
Zatrzymywanie się wody w tkankach może mieć wiele przyczyn, lecz najczęstszą z nich jest picie zbyt małej ilości płynów. Choć może wydawać się to nieprawdopodobne, to ilość dostarczanej wody ma ogromne znaczenie. Gdy organizm ma jej za mało, to rozpoczyna jej magazynowanie. Przyczyną zatrzymywania się wody może być także niewłaściwa dieta oraz nadmiar soli w posiłkach. Zatrzymywanie się wody w organizmie może być także skutkiem trybu życia danej osoby. Brak aktywności fizycznej, siedząca praca, częste spożywanie alkoholu, to tylko nieliczne przyczyny tej dolegliwości.
Najczęstszym objawem zatrzymania się wody w organizmie jest opuchlizna poszczególnych części ciała. Obrzęki te spowodowane są przedostawaniem się wody do tkanek. Nie są to jedyne objawy, gdyż osobę, której organizm magazynuje wodę, może dręczyć uczucie ciężkości, brak koncentracji oraz bóle głowy. Jeśli, któreś z tych objawów utrzymuje się przez dłuższy czas, warto poprosić o pomoc specjalistę.
Aby pozbyć się wody z organizmu, należy regularnie wykonywać czynności, które powstrzymają proces jej magazynowania. Sumienne stosowanie tych prostych trików pozwoli ci pozbyć się uporczywego problemu:
Należy jednak pamiętać, że przed zmianą diety lub trybu życia warto skonsultować się z lekarzem, który wykluczy wszelkie przeciwskazania.