Jak pozbyć się wody z organizmu? 6 praktycznych porad, dzięki którym poczujesz się lekko!

Czujesz się ciężko, a skóra wygląda na napęczniałą? Prawdopodobnie w organizmie gromadzi się nadmiar wody. Jak pozbyć się wody z organizmu? Można to zrobić bez stosowania specjalnych suplementów. Podpowiadamy, jakie mogą być przyczyny gromadzenia się wody w organizmie i jak odzyskać uczucie lekkości.

Zaleganie wody w organizmie jest częstym problemem, który jest zależny od wielu czynników. Siedzący tryb życia, problemy hormonalne, sposób odżywiania to tylko nieliczne z nich. Szczególnie narażone są także kobiety w drugiej fazie cyklu miesiączkowego. Chcesz się dowiedzieć, co powoduje zatrzymanie wody w organizmie i, jak prawidłowo z tym walczyć? Jest na to kilka sposobów.

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Nadmiar wody w organizmie. Przyczyny i objawy 

Zatrzymywanie się wody w tkankach może mieć wiele przyczyn, lecz najczęstszą z nich jest picie zbyt małej ilości płynów. Choć może wydawać się to nieprawdopodobne, to ilość dostarczanej wody ma ogromne znaczenie. Gdy organizm ma jej za mało, to rozpoczyna jej magazynowanie. Przyczyną zatrzymywania się wody może być także niewłaściwa dieta oraz nadmiar soli w posiłkach. Zatrzymywanie się wody w organizmie może być także skutkiem trybu życia danej osoby. Brak aktywności fizycznej, siedząca praca, częste spożywanie alkoholu, to tylko nieliczne przyczyny tej dolegliwości. 

Najczęstszym objawem zatrzymania się wody w organizmie jest opuchlizna poszczególnych części ciała. Obrzęki te spowodowane są przedostawaniem się wody do tkanek. Nie są to jedyne objawy, gdyż osobę, której organizm magazynuje wodę, może dręczyć uczucie ciężkości, brak koncentracji oraz bóle głowy. Jeśli, któreś z tych objawów utrzymuje się przez dłuższy czas, warto poprosić o pomoc specjalistę. 

Szczecinianie dostają rachunki za ogrzewanie - dwukrotnie wyższeJak odpowietrzyć grzejnik? Nie musisz wzywać fachowca! Instrukcja

Jak pozbyć się nadmiaru wody z organizmu? Zastosuj te proste sposoby

Aby pozbyć się wody z organizmu, należy regularnie wykonywać czynności, które powstrzymają proces jej magazynowania. Sumienne stosowanie tych prostych trików pozwoli ci pozbyć się uporczywego problemu

  • Pij dużo wody, przynajmniej 2 litry w ciągu dnia.
  • Wprowadź w swoje życie regularną aktywność fizyczną.
  • Zmniejsz ilość soli spożywanej we wszelkich potrawach. 
  • Zrezygnuj z wysokoprzetworzonej żywności i tłustych oraz wysokowęglowodanowych przekąsek.
  • Jedz więcej warzyw i owoców w ciągu dnia.
  • Spożywaj więcej produktów bogatych w błonnik, minerały i witaminy. 

Należy jednak pamiętać, że przed zmianą diety lub trybu życia warto skonsultować się z lekarzem, który wykluczy wszelkie przeciwskazania.

Więcej o: