W jakiej temperaturze prać ręczniki, aby ich nie zniszczyć? Te banalne triki przywrócą im miękkość

W jakiej temperaturze prać ręczniki? Zastanawiasz się co zrobić, aby ich nie zniszczyć? Zasady są banalnie proste! Wystarczy zapamiętać kilka prostych kroków, a twoje ręczniki zachowają swoją miękkość na dłużej.

Wychodząc z wanny lub spod prysznica każdy marzy o puszystym i przyjemnym w dotyku ręczniku. Niestety często po praniu stają się one szorstkie i sztywne. W jaki sposób i w jakiej temperaturze prać ręczniki, aby zawsze były miękkie? Podpowiadamy, co zrobić, żeby nie straciły także swoich właściwości. 

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

W jakiej temperaturze prać ręczniki, aby zawsze były miękkie? 

Pranie ręczników może stać się niezwykle banalnym zadaniem. Wystarczy zastosować się do kilku zasad, dzięki którym ręczniki będą wyglądać jak nowe, a ich materiał wciąż doskonale będzie chłonął wodę. Zastanawiasz się jak to zrobić? Podstawowych informacji poszukaj na metce! Producenci często podpowiadają, jaki program w pralce będzie najbardziej odpowiedni. Dla większości z nich najlepsza będzie temperatura od 40 do 60 stopni Celsjusza. Wyższe temperatury nie będą im sprzyjać. 

Gdzie wyrzucić płyty CD? Zdjęcie ilustracyjneGdzie wyrzucić płytę CD - poznaj zasady utylizacji oraz gotowe pomysły na recykling

Jak prać ręczniki, aby zawsze były miękkie i puszyste? Nie dodawaj tego do prania

Pamiętaj, aby nie dodać środków zmiękczających tkanin podczas prania ręczników. Proszek potrafi osadzać się na włóknach, przez co pogarsza ich chłonność. W związku z tym do prania ręczników rekomendowane są płyny oraz żele.

Kobieta robiąca pranieŻółty osad na obudowie pralki? Weź 3 złote do apteki, a problem zniknie

Domowy sposób na miękkie ręczniki. Sięgnij po ocet

Do prania dodaj szklankę octu! Wlej ją w miejsce płynu do płukania i ustaw odpowiedni program. Jest to genialny środek do zmiękczania włókien, który przy okazji zdezynfekuje materiały znajdujące się w pralce. Pomoże także w przypadku zapachu stęchlizny, który może się pojawić, gdy ręczniki przez długi czas pozostają mokre w łazience.

Więcej o: