Ta maseczka kosztuje grosze, a daje efekt jak z salonu! Weź dwa produkty z kuchennej szafki

Zanieczyszczona cera to problem, z którym zmaga się wiele osób. Wągry i zaskórniki często też szybko powracają, dlatego tak ważne jest, aby cerę oczyszczać regularnie. Jak to zrobić skutecznie i tanio? Zdradzamy przepis na domową maseczkę, która oczyści cerę i nie tylko.

Domowych sposobów na piękną cerę jest wiele, jednak najważniejszym etapem pielęgnacji twarzy jest zawsze jej dokładne i dogłębne oczyszczenie. Wówczas działanie wszystkich kolejnych zabiegów będzie znacznie skuteczniejsze. Co więcej, niektóre z metod oczyszczania same w sobie niosą dodatkowe korzyści dla skóry. Należy do nich maseczka z żelatyny. Na opakowanie tego produktu wydasz tylko kilka złotych.

Zobacz wideo Idealna cera bez podkładu? Tak wyrównasz kolor cery

Szukasz urodowych porad? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Domowa maseczka z żelatyny. Twoja cera będzie ci wdzięczna

Skuteczność maseczki z żelatyny jest związana przede wszystkim z zawartym w niej kolagenie. To właśnie to białko wpływa na elastyczność, nawilżenie i odbudowę skóry. Maseczka z żelatyny oczyszcza pory, ujędrnia cerę i wzmacnia naczynia krwionośne. Doskonale sprawdza się w przypadku cery naczynkowej, choć z powodzeniem mogą ją stosować osoby o każdym rodzaju cery.

Jak przygotować maseczkę z żelatyny? Wystarczą dwa składniki

Przygotowanie maseczki z żelatyny jest banalnie proste. Wystarczy rozpuścić 1-2 łyżki żelatyny w takiej samej ilości ciepłego mleka. Otrzymaną maź nakładamy na twarz dość grubą warstwą i pozostawiamy na około 20-30 minut. Po tym czasie maseczkę należy zdjąć podobnie jak maskę typu peel-off i opłukać skórę ciepłą wodą. Mleko można zastąpić sokiem z cytryny (działanie rozjaśniające) lub zieloną herbatą (działanie przeciwzmarszczkowe). Dodatkową zaletą zabiegu jest usunięcie drobnych włosków, np. wąsika.

Maseczka z żelatyny: praktyczne porady. O czym warto pamiętać?

Zamiast rozpuszczać żelatynę w ciepłej cieczy, można rozrobić składniki w szklance, którą następnie wkładamy do garnka z wodą. Dopiero wtedy stopniowo ją podgrzewamy. Szklankę warto pozostawić w gorącej wodzie także w trakcie nakładania maseczki. Dzięki temu zachowa ona dłużej płynną konsystencję, co ułatwi aplikację. Pamiętaj też, że przed wykonaniem zabiegu należy wykonać próbę alergiczną. Ponadto maseczka jest silnie ściągająca, więc należy omijać okolice oczu i ust, aby uniknąć bólu przy zdejmowaniu zastygniętej warstwy.

Więcej o: