Jak związać włosy na noc? Te fryzury sprawią, że pożegnasz rozdwojone końcówki oraz splątane kosmyki

Spanie w rozpuszczonych włosach może przysporzyć nam wielu problemów. Zdecydowanie zdrowsze dla naszych kosmyków jest spinanie ich, zanim położymy się spać. Podpowiadamy, jak należy prawidłowo wiązać pasma na noc oraz ostrzegamy przed popełnieniem błędu, który prowadzi do łamania się włosów.

Podczas snu nasze włosy ocierają się o poduszkę oraz pościel, co może prowadzić do ich uszkodzenia. Mogą się łamać, wyrywać oraz plątać. Na szczęście, aby tego uniknąć, wystarczy związać je przed położeniem się spać. Jak powinniśmy je upinać? 

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Włosy zimą lubią się przesuszać i elektryzować. Zaradzić temu może olejowanie

Jak upinać włosy na noc? Te fryzury najlepiej się sprawdzą

Wiele osób zastanawia się, jaka fryzura będzie odpowiednia na noc. Przede wszystkim musi być ci wygodnie, aby nie zaburzyło to twojego snu. Splot powinien być luźny, tak, aby nie ciągnął włosów, ponieważ to może osłabić cebulki włosów i doprowadzić do wypadania kosmyków. Osoby z długimi włosami mogą zapleść luźny warkocz z kolei posiadacze i posiadaczki krótszych włosów mogą zawiązać kok na czubku głowy. Pasma należy wiązać miękkimi gumkami pozbawionymi metalowych elementów, które mogłyby wplatać się we włosy. Dodatkowo na głowę możesz założyć czepek lub turban wykonany z przewiewnego i delikatnego materiału

Jak chronić włosy podczas snu? Nie popełniaj tego błędu

Jeśli zależy nam, aby nasze włosy były zdrowe i zadbane nie powinniśmy kłaść się spać z mokrymi kosmykami. To właśnie wilgotne pasma są najbardziej narażone na uszkodzenia. Nie tylko stają się pobawione blasku, słabe oraz łamliwe, ale też szybciej się przetłuszczają.

Olejowanie włosów na noc. Dlaczego wart to robić?

Co kilka dni warto olejować włosy na noc. Dzięki temu będą nawilżone, odżywione oraz staną się mocniejsze i zdrowsze. Pozostawienie oleju na kosmykach na kilka godzin podczas snu pozwala składnikom odżywczym lepiej wchłonąć się w pasma. Jak jeszcze możemy zadbać o włosy? Warto zaopatrzyć się także akcesoria do włosów wykonane z jedwabiu. To delikatny materiał, który nie uszkodzi kosmyków i zapobiegnie rozdwajaniu się końcówek oraz puszeniu. W sklepach stacjonarnych oraz internetowych bez trudu zaopatrzysz się w gumki, turbany, opaski, a nawet poszewki wykonane z tego materiału. 

Więcej o: