Jak pozbyć się wilgoci z auta. Te produkty z kuchennej szafki to panaceum na zawilgocone wnętrze

Wielu kierowców zastanawia się jak pozbyć się wilgoci z auta tanio i skutecznie. Znamy kilka sposobów na ten popularny problem. W szafkach kuchennych znajduje się kilka produktów, które mogą pomóc w usuwaniu wilgoci z samochodu. Zobacz które to!

Istnieje wiele powodów, przez które w samochodzie może pojawić się wilgoć. W każdym przypadku istnieje ryzyko długotrwałych negatywnych skutków dla pojazdu.

Zobacz wideo Jakub Madrjas: Jest pokolenie, które samochód postrzega jako symbol, że transformacja się udała

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się wilgoci z auta. Skąd bierze się wilgoć w samochodzie?

Wilgoć może mieć wiele przyczyn, ale można je podzielić na trzy kategorie w zależności od ich pochodzenia: związane z obsługą, błędami konstrukcyjnymi i własnym zaniedbaniem użytkownika pojazdu. Najtrudniejsze do usunięcia, ale jednocześnie najłatwiejsze do zdiagnozowania są przyczyny związane z nieprawidłowościami strukturalnymi. Problem jest ogromny i prędzej czy później dotyka wszystkich posiadaczy samochodów danego modelu i rocznika.

Jak pielęgnować skrzydłokwiat wallisa? Ten trik sprawi, że skrzydłokwiat będzie rósł pięknie jak nigdy

Do drugiej grupy zalicza się pozycje niezwiązane bezpośrednio z wadami konstrukcyjnymi, ale związane z naturalnym procesem zużycia materiału. W tym przypadku zwykle mówimy o dwóch elementach: korpusie i wszystkich uszczelkach. Korozja blachy oraz pęknięcia gumy mogą wpływać na prawdopodobieństwo przedostania się wody do kabiny. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest wymiana starej uszczelki lub naprawa miejsca korozji.

Gdzie wyrzucić płyty CD? Zdjęcie ilustracyjne Gdzie wyrzucić płytę CD - poznaj zasady utylizacji oraz gotowe pomysły na recykling

Trzecim powodem jest oczywiście zaniedbanie człowieka. Najpoważniejszy jest brak monitorowania drożności kanałów odwadniających, aby skutecznie odprowadzać nadmiar wody na zewnątrz w deszczowe dni. Inne równie złe praktyki to zaniedbywanie wymiany filtra kabinowego i związane z tym nieszczelności, pozostawianie w samochodzie wielu niepotrzebnych rzeczy – na przykład ubrań i notorycznie zawilgoconej wykładziny. W wielu przypadkach wiąże się to ze skrajnym brakiem dbałości o wnętrze pojazdu, a zwłaszcza o wnętrze i ogólny porządek w środku.

Te cztery produkty wchłoną nadmiar wilgoci w twoim aucie. Sprawdź, które to!

W szafkach kuchennych znajduje się kilka produktów, które mogą pomóc w usuwaniu wilgoci z samochodu. Potrzebujesz skarpetki, gazy lub lnianego worka. Włóż do nich ryż, sodę oczyszczoną lub kawę, które pochłaniają nadmiar wilgoci z powietrza w samochodzie. Najłatwiejszym sposobem na pozbycie się wilgoci jest powieszenie torebki z herbatą nad lusterkiem.

Więcej o: