Jak pozbyć się wilgoci z auta. Te produkty z kuchennej szafki to panaceum na zawilgocone wnętrze

Wielu kierowców zastanawia się jak pozbyć się wilgoci z auta tanio i skutecznie. Znamy kilka sposobów na ten popularny problem. W szafkach kuchennych znajduje się kilka produktów, które mogą pomóc w usuwaniu wilgoci z samochodu. Zobacz które to!

Istnieje wiele powodów, przez które w samochodzie może pojawić się wilgoć. W każdym przypadku istnieje ryzyko długotrwałych negatywnych skutków dla pojazdu.

Zobacz wideo Jakub Madrjas: Jest pokolenie, które samochód postrzega jako symbol, że transformacja się udała

Zainteresował Cię ten artykuł? Więcej podobnych przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jak pozbyć się wilgoci z auta. Skąd bierze się wilgoć w samochodzie?

Wilgoć może mieć wiele przyczyn, ale można je podzielić na trzy kategorie w zależności od ich pochodzenia: związane z obsługą, błędami konstrukcyjnymi i własnym zaniedbaniem użytkownika pojazdu. Najtrudniejsze do usunięcia, ale jednocześnie najłatwiejsze do zdiagnozowania są przyczyny związane z nieprawidłowościami strukturalnymi. Problem jest ogromny i prędzej czy później dotyka wszystkich posiadaczy samochodów danego modelu i rocznika.

Do drugiej grupy zalicza się pozycje niezwiązane bezpośrednio z wadami konstrukcyjnymi, ale związane z naturalnym procesem zużycia materiału. W tym przypadku zwykle mówimy o dwóch elementach: korpusie i wszystkich uszczelkach. Korozja blachy oraz pęknięcia gumy mogą wpływać na prawdopodobieństwo przedostania się wody do kabiny. W takim przypadku jedynym rozwiązaniem jest wymiana starej uszczelki lub naprawa miejsca korozji.

Trzecim powodem jest oczywiście zaniedbanie człowieka. Najpoważniejszy jest brak monitorowania drożności kanałów odwadniających, aby skutecznie odprowadzać nadmiar wody na zewnątrz w deszczowe dni. Inne równie złe praktyki to zaniedbywanie wymiany filtra kabinowego i związane z tym nieszczelności, pozostawianie w samochodzie wielu niepotrzebnych rzeczy – na przykład ubrań i notorycznie zawilgoconej wykładziny. W wielu przypadkach wiąże się to ze skrajnym brakiem dbałości o wnętrze pojazdu, a zwłaszcza o wnętrze i ogólny porządek w środku.

Te cztery produkty wchłoną nadmiar wilgoci w twoim aucie. Sprawdź, które to!

W szafkach kuchennych znajduje się kilka produktów, które mogą pomóc w usuwaniu wilgoci z samochodu. Potrzebujesz skarpetki, gazy lub lnianego worka. Włóż do nich ryż, sodę oczyszczoną lub kawę, które pochłaniają nadmiar wilgoci z powietrza w samochodzie. Najłatwiejszym sposobem na pozbycie się wilgoci jest powieszenie torebki z herbatą nad lusterkiem.

Więcej o: