Jak pozbyć się "wąsika"? Wypróbuj ten bezbolesny domowy sposób, a już nigdy nie sięgniesz po pęsetę

Kiedy pod nosem zaczynają pojawiać się ciemne włoski, w dłoni większości kobiet znajduje się wtedy pęseta na przemian z plastrami wosku. Za ich pomocą próbują usunąć niechciane owłosienie. Jednak te dwa sposoby są bolesne i nieprzyjemne. Wypróbuj ten bezbolesny trik.

Występowanie delikatnych włosów nad wargami nie jest niczym niezwykłym. Niestety to naturalne zjawisko często powoduje wstyd i dyskomfort. Aby pozbyć się niechcianego owłosienia, nie trzeba stosować pęsety, depilatora, ani plastrów wosku. Jeżeli chcesz usunąć włoski znad ust, wypróbuj ten trik. Ta mieszanka z domowych sposobów pomoże ci uporać się z nadmiarem owłosienia. Wystarczy, że wymieszasz ze sobą te dwa składniki. 

Zobacz wideo Domowe spa. Co nałożyć pod maseczkę w płacie, żeby pielęgnacja była bardziej efektywna?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dlaczego pojawia się "wąsik"? Przyczyny nadmiernego owłosienia na twarzy

Występowanie włosków nad ustami jest tak samo naturalne, jak pojawianie się ich na rękach, nogach, czy głowie. U niektórych kobiet owłosienie na twarzy jest szczególnie widoczne i jednocześnie niepożądane. Rośnięcie dużej ilości włosków może wynikać z obciążeń genetycznych. Jeżeli mama lub babcia miały problem z owłosieniem na twarzy, istnieje duża szansa, że w kolejnych pokoleniach również tak będzie. Powodem takiej sytuacji może być także nadmiar męskich hormonów płciowych, które odpowiadają za większy wzrost włosków. 

Jak pozbyć się "wąsika"? Można to zrobić bezboleśnie

Usuwanie włosków znad ust może przebiegać bez uczucia dyskomfortu i bólu. Zamiast wybierać pęsetę lub depilację za pomocą wosku, wypróbuj ten trik. Pomocna może okazać się pasta z domowych składników. Składa się tylko z dwóch produktów: sody oczyszczonej i wody. Regularne nakładanie sodowej papki na wąsik sprawi, że włoski przybiorą jaśniejszy kolor, a na dodatek będą osłabione. Warto zaznaczyć, że ten sposób jest bezbolesny. 

Przepis na maseczkę z sody oczyszczonej. To bardzo proste

Aby zrobić domową papkę osłabiającą włoski, wystarczy do łyżki sody oczyszczonej dodać kilka łyżek wody i wymieszać. Domowa maseczka powinna mieć w miarę płynną konsystencję, aby nie było problemu z nałożeniem jej na wąsik. Po aplikacji pozostaw ją na 15-20 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą i posmaruj kremem nawilżający, aby uniknąć podrażnień. Maseczkę najlepiej stosować 2-3 razy w tygodniu dla lepszego efektu. Warto także skonsultować się z lekarzem, zanim zdecydujesz się wypróbować ten sposób. 

Więcej o: