Jak usunąć kamień z dzbanka filtrującego? Ten trik sprawi, że nieestetyczny osad zniknie w mig

Jak usunąć kamień z dzbanka, aby go nie uszkodzić? Uporczywego osadu bez problemu pozbędziemy się dzięki domowym sposobom. Wystarczy sięgnąć do kuchennej szafki i użyć tanich i sprawdzonych trików naszych babć. Podpowiadamy, jak przygotować roztwory, które w mig usuną kamień z dzbanka.

Wiele osób nie wyobraża sobie, aby w ich kuchni zabrakło dzbanka filtrującego. To wygodny i szybki sposób na poprawienie jakości wody z kranu. Dzięki niemu nie musimy kupować wody butelkowanej i dźwigać ciężkich zgrzewek. Niestety na dzbanku pojawią się nieestetyczne białe zacieki. Jak się ich pozbyć? Podpowiadamy!

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Jak pozbyć się kamienia z dzbanka filtrującego? Skuteczny sposób na odkamienianie

Osad z kamienia znajdujący się w dzbanku można wyczyścić, stosując dostępne w sklepach odkamieniacze lub samodzielnie przygotować roztwór, który go usunie. Do jego przygotowania potrzebujesz tylko dwóch składników, które najprawdopodobniej masz w domu. Do dużego naczynia, garnka lub miski wlej trzy litry wody oraz litr octu spirytusowego, a następnie włóż do niego dzbanek. Roztwór powinien przykryć go w całości. Pozostaw go w miksturze na około godzinę. Po tym czasie umyj dokładnie dzbanek wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń i wytrzyj naczynie do sucha. 

Jak usunąć kamień z dzbanka? Wystarczy zamoczyć go w tym roztworze

Zapach octu dla wielu osób jest drażniący i wolą nie sięgać po niego podczas sprzątania. Na szczęście ocet z powodzeniem możesz zastąpić kwaskiem cytrynowym lub zwykłym sokiem z cytryny. Osadu z kamienia pozbędziesz się, wkładając dzbanek na godzinę do naczynia wypełnionego wodą z dodatkiem kwasku cytrynowego. Aby usunąć osad z dzbanka, sięgnij po sok z cytryny i natrzyj nim powierzchnię naczynia, a po kilku minutach umyj go

Więcej o: