Jak usunąć grzyb ze ściany? Weź dziesięć złotych i idź do apteki. Problem zniknie w mgnieniu oka!

Jak usunąć grzyb ze ściany domowym sposobem? Poznaj tani sposób na pleśń, który sprawi, że ściany lub sufit znów będą białe. Wystarczy, że skropisz je produktem z apteki za około 10 złotych. Domowy sposób na grzyba sprawi, że szybko zlikwidujesz problem.

Jeśli na ścianie w mieszkaniu widzisz małe lub większe ciemne plamki, najprawdopodobniej jest to grzyb. W takiej sytuacji należy zadziałać szybko i efektywnie! Grzyb na ścianie ma wpływ na walory estetyczne mieszkania, jak i również może nieść za sobą ogromne konsekwencje dla zdrowia

Zobacz wideo Przykry zapach z kuchennego zlewu? Dwa składniki wystarczą, by sobie z nim poradzić

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sposób na grzyba na ścianie. Ten produkt dostaniesz w każdej aptece

Jednym ze sposobów na pozbycie się grzyba ze ściany jest kupienie w aptece olejku herbacianego. Dwie łyżeczki olejku należy wymieszać z dwiema szklankami ciepłej wody i przelać do butelki z atomizerem. Miejsca na ścianie, gdzie występują ciemne plamy, spryskaj przygotowaną mieszanką i pozostaw na 3 dni. Po tym czasie wytrzyj ściany ściereczką z mydłem.

Domowy sposób na pleśń w mieszkaniu. Ten roztwór zadziała w okamgnieniu

Domowy sposób, który świetnie poradzi sobie z grzybem na ścianie, ma swoich zwolenników i przeciwników. Niektórzy po prostu nie lubią tego triku ze względu na zapach, a mowa tu oczywiście o wykorzystaniu octu do walki z grzybem. Ocet wmieszaj z wodą w proporcji 4:1 i przelej do butelki ze spryskiwaczem. Następnie spryskaj ścianę i odczekaj godzinę, potem wyszoruj i wysusz powierzchnię. 

Skąd się bierze wilgoć w mieszkaniu? Nie popełniaj tych błędów

Grzyb na ścianie powstaje, gdy w pomieszczeniu jest zbyt wilgotno. Takie warunki to idealne miejsce na rozwój pleśni. Częstym błędem, który prowadzi do rozwoju pleśni, jest rozwieszanie prania w pokoju. Jeśli nie mamy innego wyjścia, w takiej sytuacji należy wietrzyć pomieszczenie nawet co kilka godzin, aby zmniejszyć ryzyko powstania grzyba na ścianach. 

Więcej o: