Na co pomaga olejek herbaciany? Trzymaj go zawsze w łazience! Jego zastosowania cię zaskoczą

Na co stosować olejek herbaciany? Ten tani produkt z apteki warto mieć w łazience. Przeczytaj nasz tekst i poznaj sposoby na wykorzystanie olejku herbacianego. Dzięki niemu łatwiejsza będzie pielęgnacja twarzy i skóry głowy, ale to tylko niewielka część jego zalet.

Olejek herbaciany, czyli ekstrakt z liści krzewu herbacianego, który spotkać można m.in. w Australii.  Produkt ten używany jest od setek lat, z powodu swoich świetnych właściwości. Okazuje się, że jest pomocny w wielu dziedzinach. 

Zobacz wideo Dr Górska-Kot: Na oddziały pediatryczne przyjmujemy codziennie dzieci po próbach samobójczych

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Olejek z drzewa herbacianego. Zastosowania mogą cię zaskoczyć

Jeśli potrzebujesz relaksu po pracy lub po prostu po ciężkim dniu, warto wziąć kąpiel. Jednak tym razem do wanny wypełnionej wodą dodaj od 3 do 6 kropel olejku herbacianego i mieszaj do momentu rozpuszczenia. Kąpiel w olejku powinna trwać minimum 20 minut. Olejek herbaciany wykazuje działania antyseptyczne i pełni ważną funkcję w pielęgnacji skóry. Biorąc taką kąpiel, złuszczysz i oczyścisz swój naskórek. Olejek herbaciany dobrze działa na różne stany zapalne skóry czy podrażnienia. Po kąpieli skóra będzie jędrna i odżywiona. Pamiętaj, aby przed takim zabiegiem skonsultować się ze specjalistą.

Zastosowania olejku herbacianego. Sprawdzi się w wielu dziedzinach!

Olejek herbaciany ma wiele właściwości, dlatego znajduje zastosowanie w dużej ilości zabiegów i nie tylko. Jakie zastosowanie ma olejek herbaciany? Oto niektóre z nich.

  • Niwelowanie łupieżu
  • Pielęgnacja tłustej skóry z trądzikiem
  • Dezynfekcja dłoni
  • Pomoc w walce z zapaleniem dziąseł
  • Przeciwdziałanie nadmiernemu poceniu się

Olejek herbaciany w domu. Dodaj kilka kropel do prania

Olejek herbaciany to nie tylko kosmetyka i leczenie chorób może przydać się także w domowych obowiązkach. Herbaciany olejek może posłużyć jako płyn do płukania tkanin, dzięki niemu ubrania zostaną odkażone oraz będą pachnące i miękkie. Olejek herbaciany może również posłużyć jako aromat np. do kominka zapachowego. W domu będzie unosił się cudowny i świeży zapach, który może mieć działanie antybakteryjnie i dobrze wpływać na układ immunologiczny.

Więcej o: