Środa Popielcowa 2023: Zwyczaje i tradycje. Kiedy się odbędzie? Odpowiemy na wszystkie pytania

Środa Popielcowa 2023: Zwyczaje i tradycje. Kiedy się odbędzie? Już naprawdę niedługo będzie Środa Popielcowa. To bardzo ważne Święto dla wszystkich Katolików. To właśnie wtedy rozpoczyna się Wielki Post. Dowiedz się, jakie zwyczaje i tradycje obchodzi się tego dnia.

Środa Popielcowa to jedno z najważniejszych Świąt dla wyznawców religii katolickiej. To właśnie wtedy rozpoczyna się Wielki Post. Z tego powodu każdy Katolik powinien wiedzieć, kiedy dokładnie się ona odbędzie. Dowiedz się także, jak dokładnie należy obchodzić Święto zgodnie z tradycją. 

Więcej podobnych artykułów można znaleźć na naszej stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Kinga Sawczuk zdradziła do jakiego kościoła chodzi. Nie ma nic wspólnego z tradycyjnymi mszami

Popielec 2023: Kiedy się odbędzie? To już niedługo

Aktualnie odbywa się Karnawał. To najlepszy moment, aby się wyszaleć i imprezować do białego rana, przed rozpoczęciem okresu Wielkiego Postu. Ten czas będzie miał początek właśnie w Środę Popielcową. W 2023 roku przypada ona na 23 lutego. Święto łączy się także z wieloma tradycjami i zwyczajami. Między innymi ze ścisłym postem oraz specjalną mszą.

Środa Popielcowa 2023: Tego dnia odbędzie się specjalna msza. Posypanie głowy popiołem to jej główna część

W Środę Popielcową każdy wierny, powinien uczestniczyć w mszy świętej. To bardzo istotny sakrament. Ważnym elementem jest posypanie głowy popiołem, które ma symbolizować oczyszczenie i zmartwychwstanie. Co więcej, tego dnia obowiązuje ścisły post.

Środa Popielcowa 2023 (Popielec 2023): Tego dnia obowiązuje ścisły post. Każdy Katolik powinien go zachować

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Oznacza to, że tego dnia należy zachować wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, ale także ograniczyć ilość spożywanych posiłków. Post ścisły łączy ze sobą zasady postu jakościowego oraz ilościowego. Środa Popielcowa to bardzo ważny dzień dla Katolików, ponieważ rozpoczyna on okres Wielkiego Postu, dlatego, jeśli jesteś wyznawcą tej religii, koniecznie musisz pamiętać o tradycjach i zwyczajach, które obchodzi się tego dnia.

Więcej o: