Kiedy spadnie śnieg? Zima wraca do Polski, czekają nas śnieżyce. IMGW wydało ostrzeżenie

Gdzie jest śnieg? W czwartek zima powróciła do Polski i od rana śnieg sypie w niektórych regionach Polski. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał nawet ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed intensywnymi opadami śniegu. A jaka pogoda czeka nas w weekend? Wyjaśniamy!

W ostatnim czasie zima nieco odpuściła, jednak w najbliższych dniach czaka nas jej spektakularny powrót. Sprawdź, gdzie czekają nas intensywne opady śniegu

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Śnieg na samochodzie. Mandat może wynieść 3 tys. zł

Śnieżyca w Polsce. W tych miejscach czekają nas w czwartek opady śniegu

Zima powróci do Polski już w tym tygodniu. A śnieżyca nawiedzi nasz kraj w czwartek. Intensywnych opadów śniegu powinni spodziewać się mieszkańcy południowo-wschodniej oraz wschodniej Polski. Prószyć może także w województwie warmińsko-mazurskim, pomorskim oraz kujawsko-pomorskim - informuje portal fanipogody.pl.

Kalendarz 2023: długie weekendy i dni wolne od pracy. Sprawdź terminy już teraz i zaplanuj urlop Kalendarz 2023: kiedy najbliższy długi weekend? W te dni wolne od pracy warto zaplanować urlop

Prognoza pogody opady śniegu. IMGW wydało ostrzeżenia 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie przed intensywnymi opadami śniegu. Pomarańczowy alert obowiązuje na południu województwa małopolskiego oraz podkarpackiego. Meteorolodzy przewidują, że przyrost pokrywy śnieżnej może wzrosnąć od 20 do 30 cm.  Natomiast ostrzeżenie pierwszego stopnia wydano na południu województwa lubelskiego, świętokrzyskiego, śląskiego oraz w środkowej i zachodniej części Małopolski i północno-zachodniej części Podkarpacia. W tych regionach przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 15 do 20 cm.

Lodowiec na oceanie To jest najbardziej samotna wyspa na świecie. Mniej osób niż na Księżyc

Kiedy spadnie śnieg? Gdzie będzie prószyć śnieg? 

W piątek synoptycy także przewidują opady śniegu. Będzie padać głównie na południowym wschodzie oraz na północnym wschodzie kraju. Z kolei w sobotę śnieg spadnie na południu, w centrum, na wschodzie oraz na północnym wschodzie. W dalszej części dnia śnieg pojawi się w pozostałych regionach z wyjątkiem północno zachodniej części Polski. Natomiast w niedziele opadów będzie już znacznie mniej, śnieg będzie padać głównie w centrum i Małopolsce i na Ziemi Łódzkiej.

Więcej o: